Bordāns aicina Kariņu pieprasīt Nemiro demisiju

No kreisās: tieslietu ministrs Jānis Bordāns un ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) aicina Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) atbrīvot no amata ekonomikas ministru Ralfu Nemiro (KPV) saistībā ar viņa rīcību attiecībā pret AS Latvenergo.

Tieslietu ministrs izteicis bažas, ka šobrīd Ekonomikas ministrijā (EM) notiekošais liecinot, ka Nemiro, «tā vietā, lai īstenotu valdības deklarācijā doto uzdevumu likvidēt OIK, visus spēkus velta sev pietuvinātu, taču nepietiekami kvalificētu un ar apšaubāmu reputāciju apveltītu personu iecelšanai vienā no Latvijas attīstībai stratēģiski svarīgākajiem uzņēmumiem – AS Latvenergo».

Bordāns norāda, ka Nemiro rīcība attiecībā pret Latvenergo neatbilst labas pārvaldības principiem.

«Turklāt ministrijas administratīvais vadītājs, kurš rīkojas tiesiski un saimnieciski, lai nepieļautu situācijas destabilizēšanu, tiek mudināts aiziet no sava amata,» paudis Bordāns.

«Kā Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs iestājos par tiesiskumu un labas pārvaldības principiem, par valsts īpašuma rūpīgu un atbildīgu apsaimniekošanu, par demokrātisku valsts pārvaldi un pret šauru personīgu interešu lobēšanu. Strādājot vienā valdībā, nevaru piekrist un piesegt šādu neētisku un prettiesisku rīcību. Vēršu uzmanību uz to, ka AS Latvenergo kā stratēģiskās nozīmes infrastruktūras uzturētājs ir kritiski svarīgs valsts drošībai,» paziņojumā paudis Bordāns.

Tieslietu ministrs atgādina, ka premjerministram ir tiesības pieprasīt jebkura koalīcijas partnera ministra demisiju, ja šī persona ir zaudējusi uzticību, kā arī, ja šī ministra darbs nav atbilstošs no profesionālās kvalitātes viedokļa.

Jau vēstīts, ka EM valsts sekretārs Ēriks Eglītis iesniedzis atlūgumu, kā arī nosūtījis vēstuli politiskās partijas KPV LV Ētikas komisijai un Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai ar lūgumu izvērtēt ekonomikas ministra Nemiro lēmumus, ieceļot amatos sev pietuvinātas personas.

Vēstulē Eglītis pievērsies jautājumam par AS Latvenergo pārvaldību, norādot, ka Latvenergo jau dekādi ir uzskatāms par vērtīgāko Latvijas uzņēmumu, pateicoties profesionālai un neatkarīgai padomei un tās lēmumiem. «Tomēr 2019.gada 16.jūnijā, ministrs, aizbildinoties ar pārāk gausu uzņēmumam uzdoto uzdevumu izpildi, Latvenergo padomi atlaida, tajā pat dienā ieceļot pagaidu padomi, kuras sastāvā iekļāva sev pietuvinātus cilvēkus ar apšaubāmu reputāciju un zināšanām – savu padomnieku, pretrunīgi vērtēto advokātu Pāvelu Rebenoku, ministra biroja vadītāju bez zināšanām uzņēmumu vadībā Inesi Kublicku, skandālos ierauto Vēja enerģijas asociācijas valdes locekli Kristapu Stepanovu, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas brīdināto Rigensis Bank valdes locekli Renāru Degro un ekonomistu Artūru Šņoriņu,» vēstulē raksta Eglītis.

Vēl par šo tematu: EM valsts sekretārs iesniedzis atlūgumu; aicina vērtēt Nemiro pietuvinātu cilvēku iecelšanu amatos

No amata atstādinātais EM valsts sekretārs arī informē, ka patlaban viņa pārraudzībā ir noslēdzies konkurss Latvenergo pastāvīgās padomes locekļu atlasei, kur konkursa komisija ir izvirzījusi astoņus kandidātus.

«Tā vietā, lai atbalstītu lēmumu iecelt padomes sastāvā komisijas virzītos kandidātus, kuriem drošības dienestos veiktās sākotnējās pārbaudes neidentificēja riskus, ministrs lika veikt visu astoņu kandidātu nu jau pilno pārbaudi, tajā skaitā arī to kandidātu, kurus dienesti jau pirmsšķietami atzinuši par nepiemērotiem,» raksta Eglītis.

Savukārt Nemiro uz disciplinārlietas pārbaudes laiku par iespējamiem pārkāpumiem obligātā iepirkuma komponentes (OIK) uzraudzībā no amata atstādinājis Eglīti, savukārt Eglītis atstādināšanu saista ar viņa nevēlēšanos Latvenergo padomē iecelt ministra padomnieku Rebenoku.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas