bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 21.11.2019 | Vārda dienas: Andis, Zeltīte
LatviaLatvija

Bordāns: Ar ieslodzītajiem vajag strādāt, nevis viņus izolēt

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ieslodzījumu vietās ieslodzītos cilvēkus nevajag vienkārši izolēt no sabiedrības, bet ar viņiem ir nepieciešams strādāt, lai tos resocializētu, trešdien, 20.martā, preses konferencē par pētījumu par bijušo ieslodzīto iespējām iekļauties sabiedrībā pauda tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Pētījuma veicēju SIA Comperio valdes priekšsēdētāja un pētījuma līdzautore Gunta Misāne skaidroja, ka pētījuma secināts, ka 63% no Latvijas iedzīvotājiem personīgi pazīst vai ir kontaktējušies ar cilvēkiem, kas atrodas vai ir bijuši cietumā. Savukārt 80% aptaujāto uzskata, ka cilvēks, kurš vienu reizi ir izdarījis noziegumu, ir spējīgs laboties, turpretim tikai 19,6% tā domā par cilvēkiem, kuri noziegumus izdarījuši atkārtoti.

Pētījumā atklāts, ka 83% Latvijas iedzīvotājiem nebūtu iebildumu, ja bijušie ieslodzītie valsts un pašvaldības iestādēs strādātu mazkvalificētu darbu, tiesa lielai daļai aptaujāto ir iebildumi pret bijušo ieslodzīto nodarbināšanu augstāk kvalificētos darbos valsts un pašvaldības institūcijās.

Aptaujājot bijušos ieslodzītos, tika atklāts, ka 38% no viņiem ir saskārušies ar negatīvu vai diskriminējošu attieksmi. Bijušie ieslodzītie atklājuši, ka visbūtiskākais atbalsts viņiem ir nepieciešams ģimenes saišu stiprināšanā, kā arī noderētu praktiska palīdzība darba atrašanā.

Aptaujājot darba devējus, tika atklāts, ka tikai 14% darba devēji būtu gatavi ņemt darbā bijušos ieslodzītos, lai arī 81% vārdos uzskata, ka cilvēks, kurš vienu reizi ir izdarījis noziegumu, spēj laboties.

Bordāns norādīja, ka bijušie ieslodzītie nekur nepazūd, bet joprojām ir daļa no sabiedrības. Ministrs izcēla, ka šajā jomā darbs ar cilvēkiem nesākas «aiz cietuma vārtiem, bet gan ar bērnudārzu un izglītību», proti, izglītības kvalitāte ir tieši saistīta ar sabiedrības noziedzības līmeni.

Bordāns skaidroja, ka mūsdienu modernās pāraudzināšanas metodes ir novedušas pie secinājuma, ka, jo lielāka ir sabiedrības iesaiste, jo labāki ir rezultāti. Tāpat ministrs norādīja, ka jārūpējas pat to, lai ieslodzījuma vieta būtu humāna, nevis spīdzinoša. «Mūsu mērķis ir iemūrēt vēl vienu ķieģeli darbā – saliedētas un veselīgas sabiedrības veidošanā,» piebilda ministrs.

Savukārt VPD priekšnieks Mihails Papsujevičs norādīja, ka viens no būtiskākajiem jautājumiem ir savstarpējā sadarbība starp iestādēm. VPD priekšnieks norādīja, ka regulāri tiek sasauktas starpinstitucionālas sapulces, kurās tiek lemts par ieslodzīto resocializāciju, kad tuvojās viņu atbrīvošanas termiņš.

Papsujevičs skaidroja, ka viena no tipiskākajām bijušo ieslodzīto problēmām ir informācijas trūkums, proti, viņi ir informēti par faktiem, bet viņiem nav skaidrs, kā šos faktus pielietot reālajā dzīvē.

Ieslodzījumu vietu pārvaldes (IeVP) priekšnieka vietniece Tatjana Trocka uzsvēra, ka jau vairākus gadus sodu izpildes pamatā ir resocializācija. Viņa skaidroja, ka šajā procesā ir iesaistīti visi sistēmā nodarbinātie.

Minot konkrētus skaitļus, Trocka norādīja, kā pērn IeVP atkarības mazināšanas programmās bija iesaistīti 135 ieslodzītie, resocializācijas programmās – 617 ieslodzītie, psiholoģiskā atbalsta programmās – 6 027 ieslodzītie, izglītības programmās – 1 789 ieslodzītie, bet nodarbinātas programmās – 874 ieslodzītie.

Trocka izcēla, ka katru gadu no ieslodzījuma vietām tiek atbrīvoti apmēram 2 000 cilvēku un apmēram 90% no šiem cilvēkiem ir darbaspējīg vecumā.


Pievienot komentāru

Grieķija slēgs pārpildītas migrantu nometnes

Grieķijā pārpildītas atvērta tipa nometnes, kur mīt ap 33 000 patvēruma meklētāju, tiks slēgtas un aizstātas ar slēgtiem centriem, tā lēmusi Grieķijas valdība.

Saeima nosaka stingrākas prasības ĢMO kontrolei

Saeima galīgajā lasījumā atbalstījusi par steidzamiem atzītos grozījumus Ģenētiski modificēto organismu aprites likumā, kas paredz noteikt stingrākas prasības ģenētiski modificēto organismu uzraudzībai un kontrolei.

Investējot 10 miljonus, Krustpils novadā atver finiera rūpnīcu

Investējot 10 miljonus eiro, Krustpils novadā darbu uzsākusi kokapstrādes rūpnīca AmberBirch, kur no vietējām izejvielām ražos tehnisko finieri.

Saeimas deputāti: bioekonomika ir būtisks Latvijas stratēģiskās attīstības virziens

Bioekonomika ir viens no galvenajiem Latvijas stratēģiskajiem attīstības virzieniem, un Nacionālajā attīstības plānā 2021.–2027.gadam ir jāietver bioekonomikai veltīta sadaļa.

Tiesa norāda uz Ryanair bagāžas maksas pārmērību

Eiropas lielākā lidsabiedrība Ryanair sodīta ar naudassodu, tiesai Spānijā secinot, ka maksas iekasēšana par rokasbagāžu ir pārmērīga. Tiesā vērsusies pasažiere, kurai lidsabiedrība likusi maksāt sodu par somas ņemšanu salonā, nepērkot tai īpašu biļeti.

Cērps: Latvijas Bankas prioritātei jābūt finanšu sistēmas stabilitātes nodrošināšanai

Latvijas Bankas būtiskākajai prioritātei ir jābūt atbildībai par finanšu sistēmas stabilitātes nodrošināšanu, izteicies potenciālais Latvijas Bankas prezidenta amata kandidāts, bijušais FKTK priekšsēdētājs Uldis Cērps.

Seržants, Šlāpins un vēl 15 pretendenti pieteikušies vakantajiem amatiem NEPLP

Konkursā uz NEPLP locekļa amatu kandidatūras pieteikuši kopskaitā 17 pretendenti, tai skaitā arī bijušais Saeimas deputāts Kārlis Seržants, žurnālists Jānis Eglītis un filozofs un publicists Ilmārs Šlāpins.

Saglabājot aizliegumu rīkot jaunas vēlēšanas, tiesa ļauj valdībai iecelt jaunu LU rektora vietas izpildītāju

Tiesa saglabājusi pirmās instances noteikto liegumu rīkot jaunas LU rektora vēlēšanas, tomēr tā atzinusi, ka valdībai ir tiesības noteikt rektora vietas izpildītāju, līdz ar to tā var nomainīt pašreizējo rektora vietas izpildītāju Indriķi Muižnieku.

PVD bērnudārzu ēdināšanas uzņēmumu pārbaudēs konstatē higiēnas pārkāpumus

Pārtikas un veterinārais dienests no 1.oktobra līdz 8.novembrim pārbaudījis 862 Latvijas pirmsskolas izglītības iestāžu ēdināšanas uzņēmumus, konstatējot dažādus vispārīgās higiēnas prasību pārkāpumus.

EK ir pozitīvs vērtējums par Latvijas 2020.gada budžetu

Nākamā gada budžeta plānā Latvija ievērojusi budžeta disciplīnu, un deficīts ir normas robežās, tomēr nodokļu daļas sarukšana pret ekonomiku kopumā neļauj straujāk kāpināt publiskos izdevumus, tostarp algas, pensijas un pabalstus.

Zviedrijas medijs: ASV izmeklē Swedbank par Krievijas sankciju pārkāpšanu

Laikā, kad ASV un Eiropas Savienības sankcijas liedza sadarboties ar Krievijas ieroču ražotāju Kalashnikov, Swedbank iesaistīta lielas naudas pārskaitīšanā starp ražotāja akcionāriem un uzņēmuma Kalashnikov USA īpašnieku, tā vēsta Zviedrijas televīzija SVT.

Komisijā atbalsta priekšlikumu visos bērnudārzos nodrošināt iespēju mācīties latviešu valodā

Saeimas komisija atbalstījusi grozījumus, kas paredz likumā nostiprināt pašvaldībām pienākumu nodrošināt it visos bērnudārzos iespēju bērniem apgūt pirmsskolas izglītības programmas latviešu valodā.

Latvijā aizliedz retranslēt deviņus Krievijas televīzijas kanālus

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome nolēmusi Latvijas teritorijā aizliegt vairākus Krievijas televīzijas kanālus.

Saeimas komisijā nevienojas par darba grupu Uzvaras laukuma attīstības ieceres izstrādei

Saeimas Ārlietu komisijas sēdē nav izdevies panākt vienošanos par nolikumu darba grupai, kurai vajadzētu izstrādā likumprojektu par Uzvaras parkā esošā pieminekļa apkārtnes tālāko attīstību.

Atbalsta iedzīvotāju iniciatīva par paplašinātā depozīta sistēmas ieviešanu

Saeimas komisija lēmusi atbalstīt kolektīvā iesnieguma Par iespēju pret atlīdzību pārstrādei nodot dažādus iepakojuma veidus tālāku virzību un attiecīgu lēmuma projektu iesniegt izskatīšanai Saeimā.

Igaunija: NATO ir stipra un alternatīvu nav

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu pirms tikšanās Briselē ar kolēģiem no citām NATO dalībvalstīm paziņojis, ka nešaubās par militārās alianses spēku un nesaredz tai līdzvērtīgus aizsardzības sadarbības modeļus.

Teroraktos upuru skaits pasaulē samazinās, bet terorisma skarto valstu skaits pieaug

Bojāgājušo skaits teroristu uzbrukumos 2018.gadā samazinājies par 15,2%, taču teroraktu skarto valstu skaits pieaudzis, paziņojis Ekonomikas un miera institūts.

Saeimas Budžeta un finanšu komisija skatīs iedzīvotāju iniciatīvu par partiju finansējuma palielināšanas atlikšanu

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija konceptuāli atbalstījusi lēmumprojektu par vairāk nekā 11 000 cilvēku parakstītās iniciatīvas par būtiskas partiju finansējuma palielināšanu nodošanu izskatīšanai Saeimas Budžeta un finanšu komisijā.

Aicina priekšvēlēšanu laikā vietvaru amatpersonām liegt publicēt viedokļus pašvaldību avīzes

Priekšvēlēšanu periodā pašvaldību izdevumos nedrīkstētu publicēt vietvaru amatpersonu viedokli, rosina Saeimas deputāts Ēriks Pucens.

Maltā žurnālistes slepkavības lietā apcietina pazīstamu uzņēmēju

Maltas tiesībsargājošām iestādēm cenšoties atklāt žurnālistes Dafnes Karuanas Galicijas slepkavības sarīkotājus, trešdien ir apcietināts Vidusjūras valstī pazīstams uzņēmējs Jorgens Fenečs.

VID darbinieku «līšana» sensitīvos failos un simboliskais sods

Valsts ieņēmumu dienesta darbinieki jau vairākkārt tikuši sodīti par sensitīvu datu noplūdi. Darbinieki tiek cauri ar gana niecīgiem disciplinārsodiem, kamēr informācija, iespējams, nonāk pie personām, kas iegūtos datus var izmantot ļaunprātīgos nolūkos. 

Visu Latvijas iedzīvotāju nodrošināšana ar pārtiku dienā izmaksātu ap 12 miljoniem

Valsts apdraudējuma gadījumā visu Latvijas iedzīvotāju nodrošināšana ar pārtiku dienā izmaksātu aptuveni 12 miljonus eiro, liecina Zemkopības ministrijas aprēķini.

Reirs finansējuma pieaugumu veselības aprūpei cer iegūt nodokļu reformas rezultātā

Lai iegūtu veselības aprūpes finansējuma pieaugumam nepieciešamās summas, finanšu ministrs Jānis Reirs gaidāmās nodokļu reformas kontekstā rosina veidot «taisnīgu sistēmu», kurā piedalītos visi strādājošie nodokļu maksātāji.

Rīgas domes komisija atliek gala lēmumu par koku nociršanu Dumbrāja ielā 29

Atlikta gala lēmuma pieņemšana par atļaujas izsniegšanu koku ciršanai Dumbrāja ielā 29, Rīgā, kur projekta attīstītājs SIA Bonava Latvija iecerējis būvēt jaunas daudzstāvu daudzdzīvokļu ēkas ar pazemes un virszemes autostāvvietām.

Lietuvas ugunsdzēsēji piketā brīdina par dienestu sabrukšanu

Lietuviešu ugunsdzēsējiem atgādinot valdības solījumus par atalgojuma celšanu, Viļņā uz piketu pulcējušies dienesta pārstāvji un nopēluši esošo vidējo atalgojumu – 430 eiro.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!