JKP vadības groži paliek Bordāna rokās

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns

Jauno konservatīvo partiju (JKP) arī turpmāk vadīs tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Sestdien, 22.februārī, notikušajā JKP padomes sēdē politiskā spēka biedri Bordānu atkārtoti ievēlēja partijas valdes priekšsēdētāja amatā. Bordāns bija vienīgais šī amata kandidāts. Par viņu nobalsoja 248 padomes sēdes dalībnieki.

Pēc apstiprināšanas amatā Bordāns pateicās par viņam doto uzticību un padomes sēdes dalībniekiem norādīja, ka pirms sešiem gadiem JKP dibināja 223 cilvēki, no kuriem lielākā daļa vairs nav partijas rindās.

«Partijas sastāvs laika gaitā mainījies. Līdz ar partijas augšanu, esmu mainījies arī es, jo, pateicoties jums, man ir bijusi iespēja sevi pilnveidot,» stāstīja Bordāns.

JKP līderis gan vērsa uzmanību, ka partijas darba augļi būs redzami pēc vairākiem gadiem, taču viņš ir apņēmības pilns turpināt atbildīgi pieņemt izaicinājumus un strādāt.

Padomes sēdes rezultātā lielu izmaiņu nav arī partijas valdē – amatus tajā saglabājuši trīs no četriem līdzšinējiem valdes locekļiem. Saeimas deputātiem Jutai Strīķei, Jurim Jurašam un Krišjānim Feldmanam valdē pievienosies arī parlamentārietis Gatis Eglītis.

Bordāns pasākumā uzsvēra, ka taisnīguma aizstāvēšanai jābūt radikāliem. Viņa ieskatā «vecā sistēma» katru dienu cieš sakāvi, savukārt JKP, cīnoties par taisnīgumu, ir brīva no bailēm un virzās uz iedzīvotājiem doto solījumu pildīšanu.

Partijas vadītājs arī akcentēja, ka svarīgākais gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās ir «patriekt kleptokrātiju jeb korumpēto varu no galvaspilsētas», kam sekotu tādas pašas darbības citos Latvijas reģionos.

JKP sestdien prezentēja arī Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu programmas pirmās aprises. Partijas izvirzītais galvaspilsētas mēra amata kandidāts Jurašs akcentēja, JKP ir jāatbrīvo Rīga no «korupcijas žņauga», kas smacējis pilsētu desmit gadus.

Jurašs solīja rīdziniekiem absolūti caurspīdīgu pilsētas pārvaldību, norādot, ka JKP Rīgu nevadīs tā, kā tas darīts līdz šim. Politiķis solīja, ka amatos turpmāk netiks iecelti «vecie čomi, mīļākās un šoferu dēli», jo amatos jāstrādā godīgiem, drosmīgiem un profesionāliem cilvēkiem.

Lasiet arī: Ķuža draudzība ar padomju VDK darboni Savicki netraucē JV kopā ar viņu startēt Rīgas domes vēlēšanās

Partijas piedāvājumā rīdziniekiem ietilpst arī Rīgas apzaļumošana, izglītības pieejamības veicināšana un mājokļu politikas uzlabošana. Ar pilnu vēlēšanu programmu un deputāta amata kandidātu JKP sola iepazīstināt martā.

No padomē sacītā gan ir noprotams, ka JKP gaidāmajās vēlēšanās paļausies pati uz saviem spēkiem, ne tikai startējot atsevišķi no citiem koalīcijas partneriem, bet sarakstam nepiesaistot cilvēkus, kas ir pazīstami sabiedrībā, bet nav partijas biedri.

«Mums nebūs primadonnu un viesmākslinieku no malas. Mēs paši esam spēcīgi, mums ir savi līderi, mēs zinām, kā izdarīt darbus,» apliecināja Rīgas domes JKP frakcijas vadītājs Jānis Ozols.

Partijā patlaban ir 1160 biedri, gada laikā to kopskaitam palielinoties par 87 cilvēkiem.

Partijas rindas padomes laikā gan pameta JKP Rīgas nodaļas vadītāja vietnieks Konstantīns Zorins. Partijā viņš darbojies trīs gadus, taču patlaban viņš vēlas pievērsties citiem darbiem, gan solot uzticību un atbalstu JKP.

Parlamentārietis Feldmans, uzrunājot partijas biedrus, kritizēja arī esošos koalīcijas partnerus, norādot, ka aiz viņu darbiem un solījumiem stāvot arī slēptas intereses.

JKP Saeimas frakcijas vadītāja Strīķe pauda pārliecību, ka, pateicoties tieši JKP, Latvijai izdevies izvairīties no iekļūšanas tā dēvētajā «pelēkajā sarakstā», vienlaikus partijai piedēvējot arī virkni citu panākumu Latvijas politikā un ekonomikā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas