bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 08.12.2019 | Vārda dienas: Gunārs, Gunis, Vladimirs
LatviaLatvija

Bordāns: Nepieciešams nomainīt vadību finanšu sektora uzraudzībā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jaunās konservatīvās partijas valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns

«Ja Latvija vēlas turpināt sniegt finanšu pakalpojumus nerezidentu klientiem, primāri ir jāstiprina banku uzrauga un tiesībsargājošo iestāžu kapacitāte cīņā ar finanšu noziegumiem. Nelegālās finanšu aktivitātes Latvijā tiks pārtrauktas tikai tad, ja finanšu noziedznieki baidīsies tikt atklāti un sodīti,» uzskata Jānis Bordāns (JKP).

Lai uzlabotu sadarbību ar ASV Latvijai svarīgos jautājumos, īpaši finanšu sektora stiprināšanā, kā arī Krievijas un tā saukto oligarhu ietekmes mazināšanā Latvijā, Bordāns un Jaunās konservatīvās partijas (JKP) ekonomikas ministra amata kandidāts Gatis Eglītis darba vizītes laikā tikās ar ASV Finanšu ministrijas (US Treasury) un ASV Kongresa Terorisma un nelegālās naudas apkarošanas apakškomisijas pārstāvjiem.

Bordāns uzskata, ka pašreizējā banku sektora krīze atspoguļo neefektīvo Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) banku uzraudzību daudzu gadu garumā. «Nekavējoties nepieciešams veikt šo iestāžu vadītāju nomaiņu, kā arī ievērojami kāpināt iestāžu administratīvo kapacitāti, jaunās darbavietas aizpildot ar godprātīgiem un kompetentiem profesionāļiem. Pašlaik rezidentu un nerezidentu bankas, kā arī apdrošināšanas kompānijas un riska kapitāla fondus FKTK mūsu valstī uzrauga 20 eksperti, kas ir nepietiekami kvalitatīvai liela finanšu sektora uzraudzībai,» saka Bordāns.

JKP pārstāvji ASV Kongresa un Finanšu ministrijas pārstāvjiem izteica bažas, ka Latvijā jaunpieņemtais čaulas kompāniju likums tikai radīs papildu birokrātiju un ziņošanas pienākumus finanšu sektoram. «Tajā pašā laikā nekas praktiski netiek darīts, lai uzlabotu izmeklētāju, prokuroru un tiesnešu darbu cīņā ar finanšu noziegumiem. Latvijas ilgstošā nespēja tikt galā ar finanšu noziegumiem ir ietekmējusi ne tikai banku sektora reputāciju, bet arī traucējusi cīņai ar korupciju mūsu valstī,» uzskata Bordāns.

Tikšanās laikā Bordāns aicināja ASV pārstāvjus izskatīt iespējas sniegt tehnisko palīdzību Latvijas Finanšu ministrijai, FKTK, Kontroles dienestam un tiesībsargājošajām iestādēm naudas atmazgāšanas noziegumu novēršanas un sodīšanas kapacitātes celšanai. «Kompetentu palīdzību varētu sniegt vai nu ASV Valsts kases, vai Starptautiskā Valūtas fonda eksperti,» tā Bordāns.

ASV pārstāvji atbalstīja JKP pozīciju, ka jaunie likumi un banku uzraudzības noteikumi nedrīkst nepamatoti apgrūtināt mazo un vidējo uzņēmumu ikdienas darbu, izmantojot banku pakalpojumus. JKP informēja ASV valdības pārstāvjus par saņemtajām sūdzībām no uzņēmējiem, kas «saskārušies ar nesaprātīgi apgrūtinošām banku prasībām pēdējo mēnešu laikā».

Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi par Krievijas ekonomiskās ietekmes mazināšanu Latvijā, tostarp enerģētikas sektorā. JKP uzsvēra nepieciešamību Latvijā attīstīt privātu sašķidrinātās gāzes termināli ar ASV investoru līdzdalību. Tas nepieciešams, lai mazinātu atkarību no Krievijas gāzes piegādēm un ļautu Latvijai piedalīties visas Baltijas gāzes tirgus apgādē, izmantojot Inčukalna gāzes krātuves priekšrocības.


Pievienot komentāru

  1. Brigita teica:

    Lai jūsu partijai veiksmi,domāju , ka daudz būs sapratuši kapēc nekas būtiski nemainās. It kā kautko maina, bet nekas. Viss notiek kā pa vecam.

Latvijā pērn aviopasažieru skaita kāpums bijis straujāks nekā ES vidēji

Skaitliski lielākais pasažieru skaits pērn apkalpots Lielbritānijas lidostās – 272 miljoni jeb par 2,9% vairāk nekā 2017.gadā. Otrs lielākais pasažieru skaits reģistrēts Vācijā – 222 miljoni jeb par 4,7% vairāk nekā gadu iepriekš.

Baltijas un Polijas transporta ministri vienojušies turpināt virzīt Rail Baltica kā galveno transporta politikas prioritāti

Baltijas un Polijas transporta ministri tikšanās laikā vienojušies turpināt virzīt Rail Baltica projektu kā galveno transporta politikas prioritāti šajā reģionā.

Valdības partijas varētu apspriest kopīgu startu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Valdību veidojošās partijas, kuras Rīgas domē savukārt atrodas opozīcijā, varētu apspriest kopīgu sarakstu veidošanu startam potenciāli gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.

Ameriks vēl nav lēmis par dalību iespējamās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās; viens no GKR līderiem varētu būt Burovs

Viņš norādīja, ka Gods kalpot Rīgai plāno startēt ārkārtas vēlēšanās, ja tādas būs, un viens no partijas līderiem, visticamāk, varētu būt pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

VNĪ padomes priekšsēdētājs Bičevskis atkāpies no amata

VAS Valsts nekustamie īpašumi padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bičevskis nolēmis atkāpties no amata.

Daugavpilī mirusī sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā

«Šī ir būtiska virzība epidemioloģiskās izmeklēšanas gaitā, jo ir apstiprinājusies versija, ka sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā.»

Brexit – viena no iespaidīgākām kļūdām ES vēsturē, atklāti izsakās Tusks

Donalds Tusks, bijušais Eiropadomes priekšsēdētājs, norādījis, ka Lielbritānijas lēmums aiziet no Eiropas Savienības bijusi bloka vēsturē «viena no visiespaidīgākām kļūdām», kas sekojusi «vēl nepieredzētai gatavībai melot».

No nākamā gada reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos mainīsies tarifi

No 2020.gada 15.janvāra reģionālo maršrutu autobusos biļetes cena pieaugs par desmit centiem, bet vilcienos – par desmit vai 20 centiem.

Pūce iesniedz Saeimai likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nolēmusi rosināt Rīgas domes atlaišanu.

Igaunija aicina izbeigt okupāciju un cilvēktiesību pārkāpumus Gruzijā, Ukrainā

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas sanāksmē norādījis, ka starptautisko tiesību pārkāpumi un krīžu turpināšanās Gruzijā un Ukrainā apdraud drošību reģionā un grauj valstu savstarpējo uzticēšanos.

Banku izsniegto kredītu apmērs deviņos mēnešos pieaudzis par 2,6%

Latvijas banku izsniegto kredītu apmērs šogad deviņos mēnešos pieaudzis par 2,6% jeb 350,386 miljoniem eiro un šogad septembra beigās bija 13,917 miljardi eiro, tostarp kredītportfelis palielinājies deviņām bankām.

Alūksnes novadā ugunsgrēkos gājuši bojā divi cilvēki

Alūksnes novadā degušas divas dzīvojamās mājas, kā dēļ gājuši bojā divi cilvēki, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Starp lielākajām Latvijas pilsētām varētu veidot ātrgaitas autoceļus

Latvijas valsts ceļu tīkla attīstības stratēģija paredz veidot ātrgaitas valsts ceļu «mugurkaulu» starp lielākajām Latvijas pilsētām, tie būs ceļi ar atdalītām brauktuvēm un divām joslām katrā braukšanas virzienā.

Francijā 800 tūkstoši iedzīvotāju protestē pret pensiju reformu

Francijas pilsētās virs 800 000 iedzīvotāju devušies gājienos, kamēr dzelzceļnieki, skolotāji un mediķi kopīgi sarīkojuši vērienīga apjoma streiku. Protesta akciju mērķis iestāties pret pensiju reformas pārbūvi.

Bankā: Latvijas iedzīvotāji ir sākuši krāt vairāk

Teju piektdaļai ir izdevies izveidot uzkrājumu trīs un vairāk algu apmērā, savukārt katram desmitajam tas ir vienas līdz trīs algu robežās. Savukārt nekādu iekrājumu nav salīdzinoši nelielai sabiedrības daļai – 7%.

VSAA aicina vecuma pensijas saņēmējus izmantot pensiju 2.līmeņa kapitālu

VSAA oktobra dati liecina, ka 15 700 personas, kam jau ir piešķirta vecuma pensija, nav izmantojušas savu pensiju 2.līmenī uzkrāto kapitālu.

Iekšlietu ministrs cīņā ar kontrabandu vēlas pielietot modernās tehnoloģijas

Efektīvākai cīņai ar kontrabandas ievešanu Latvijā iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens vēlas pielietot modernās tehnoloģijas, kas strādātu paralēli muitas darbiniekiem.

Merkele pirmoreiz apmeklē Aušvicas Holokausta nometni

Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien pirmoreiz savā 14 gadus ilgajā valdīšanas laikā apmeklēs Aušvicas koncentrācijas nometni Polijā.

Neziņa par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām turpinās. Akciju cenām dažādas tendences

Pasaules biržās akciju cenas mainījušās dažādos virzienos, ko noteica investoru neziņa par par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām un impīčmenta likumprojekta sagatavošana pret ASV prezidentu Donaldu Trampu.

Saeima atbalsta ideju atlikt Administratīvās atbildības likuma stāšanos spēkā

Saeima pirmajā lasījumā kā steidzamu atbalstījusi grozījumu, ar kuru plānots par Administratīvās atbildības likuma spēkā stāšanās datumu noteikt 2020.gada 1.jūliju, nevis 1.janvāri, kā bija nolemts iepriekš.

Ušakovs esot paudis gatavību startēt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Eiropas Parlamenta deputāts, bijušais ilggadējais Rīgas mērs Nils Ušakovs ir gatavs startēt galvaspilsētas domes ārkārtas vēlēšanās, ja tādas notiks, apliecinājis Ušakova pārstāvētās partijas Saskaņa valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

Daudzviet gaidāmi nokrišņi un brāzmains vējš

Nedēļas nogalē un nākamās darba nedēļas sākumā laika apstākļus Latvijā no rietumiem noteiks cikloni, līdz ar to debesis pārsvarā būs mākoņainas.

Saeima konceptuāli atbalsta Ekonomisko lietu tiesas izveidi

Saeima pirmajā lasījumā atbalstījusi grozījumus likumā Par tiesu varu, kas paredz izveidot Ekonomisko lietu tiesu kā specializētu pirmās instances rajona tiesu.

Igaunijas premjers: Maz ticams, ka Rail Baltica pabeigs iecerētajā laikā

Maz ticams, ka Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līnijas Rail Baltica projekts tiks pabeigts paredzētajā termiņā – līdz 2026.gadam, atzinis Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!