Bordāns: Izveidota tiesiskā bāze Ekonomisko lietu tiesas darbības uzsākšanai

Ceturtdien, 19.novembrī, Saeima galīgajā lasījumā pieņēma Kriminālprocesa likuma grozījumus, kas noteiks specializētās Ekonomisko lietu tiesai piekritīgās krimināllietu kategorijas, BNN informē Tieslietu ministrijā.

Jaunveidojamās specializētās tiesas uzdevums ir nodrošināt saprātīgos termiņos arī sarežģītāku lietu izskatīšanu un piespriest atbilstošus sodus, kas līdz šim pietrūka, skaidro ministrijā. «Vienlaikus tas būs spēcīgs preventīvs signāls, kas iespējamiem likumpārkāpējiem liks padomāt divreiz, pirms izšķirties par nozieguma izdarīšanu.»

Sabiedrības uzticības celšana tiesu varai un tiesībaizsardzības iestādēm ir viens no neatliekamajiem uzdevumiem tiesiskuma stiprināšanai, uzsver tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP). Piemēram, atšķirībā no Igaunijas (75%) Latvijā justīcijai uzticas tikai 41% aptaujāto (Eirobarometrs 2020).

Ekonomisko lietu tiesas kompetencē būs koruptīvie noziegumi gan privātajā, gan publiskajā sektorā, kā arī ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu saistītie noziedzīgie nodarījumi. Savukārt Ekonomisko lietu tiesas kompetenci sarežģītu komercstrīdu risināšanā Saeima noteica 1. oktobrī, pieņemto attiecīgus grozījumus Civilprocesa likumā.

Konkursā uz desmit Ekonomisko lietu tiesas tiesneša amata vietām ir pieteikušies 94 pretendenti. Šobrīd ir beigusies Ekonomisko lietu tiesas tiesneša amata kandidātu atlases otrā kārta. Nākamajā kārtā pretendentiem būs jākārto profesionālo zināšanu pārbaudes tests. Lai palīdzētu sagatavoties pārbaudījumiem, Tiesu administrācija piedāvā pretendentiem mācību materiālus.

Tieslietu padomes izveidotajā tiesnešu amata kandidātu atlases komisijā ir trīs senatori, trīs apgabaltiesu tiesneši un trīs rajona (pilsētas) tiesu tiesneši.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns: «Pieņemot KPL grozījumus, pabeigts darbs pie tiesiskā regulējuma sagatavošanas, lai savu darbību uzsāktu Ekonomisko lietu tiesa. Tā nesīs būtisku labumu sabiedrībai, jo ātra un efektīva ekonomiskās jomas tiesa – tā ir iespēja piesaistīt ārvalstu kapitālu, uzlabot investīciju vides drošību un ilgtermiņā arī iedzīvotāju labklājības līmeni Latvijā.»

«Mūsdienās komercstrīdu risināšana un ekonomisko noziegumu lietas tiesās nereti ieilgst, ārvalstu finanšu organizācijas pat ir noteikušas sankcijas konkrētām personām un organizācijām. Tāpēc Ekonomisko lietu tiesas izveide ir izlēmīga un pamatota rīcība,» uzsver Bordāns.

Saistītie raksti

Būves ierakstīšana un dzēšana zemesgrāmatā kļūs vienkāršāka

Nodrošinās nepieciešamo datu nodošanu starp Valsts vienoto datorizēto zemesgrāmatu un Būvniecības informācijas sistēmu.

Kopš gada sākuma tiesās veidojies lielāks neizskatīto krimināllietu uzkrājums

Ministrs atzina, ka neizskatīto lietu apjoms nav tik liels, bet tomēr tiesās ir uzkrājušās 5% neizskatīto civillietu, bet krimināllietās tie ir 10%, īpaši pirmās instances tiesās.

Arī baznīcās jāvelk sejas maska, jāievēro distance un dezifnekcija

Visiem baznīcu apmeklētājiem jālieto mutes un deguna aizsegs. Tāpat ir jāievēro distancēšanās gan sēžot, gan arī pārvietojoties pa telpu un regulāri jādezinficē rokas.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

NBS komandiera amatam atkārtoti aicina virzīt ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) aicina Valsts prezidentam Egilam Levitam Nacionālo bruņoto spēku komandiera amatā atkārtoti virzīt ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu, informē Aizsardzības ministrija. «Ģenerālleitnants Leonīds...

Lai izkontrolētu jaunos ierobežojumus, policistiem nāksies strādāt virsstundas

Lai izkontrolētu jaunos, papildus ieviestos COVID-19 ierobežojumus, Valsts policijai (VP) nāksies strādāt virsstundas, taču patlaban dienaskārtībā nav jautājums par armijas piesaisti iekšzemē, pastāstīja VP...

Ratass: Igaunijā 2+2 principa neievērošana ir problēma

Pārtikas veikalos Igaunijā netiek ievērots 2+2 noteikums jeb aizliegums pulcēties grupās lielākās par divām personām no vairāk nekā divām mājsaimniecībām, un tas liedz samazināt vīrusa izplatību, norādījis Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass.

Jaunatklātie COVID-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 690, Lietuvā – 2 109, Igaunijā – 524

Latvijā pēdējā diennaktī konstatēti 690 jauni saslimšanas gadījumi ar koronavīrusu COVID-19, tādējādi kopš pavasara inficēto skaitam sasniedzot 18 377. Savukārt jaunākie publiskie dati par Igauniju liecina,...

Saeima pieņem nākamā gada budžetu, paredzot tēriņus 10,758 miljardu eiro apmērā

Saeima trešdien, 2.decembrī, galīgajā lasījumā pieņēmusi 2021.gada budžetu, paredzot kopējos izdevumus 10,758 miljardu eiro apmērā, bet ieņēmumus 9,579 miljonu eiro apmērā. Par budžeta pieņemšanu nobalsoja...

ES budžets: Fon der Leiena mudina Ungāriju un Poliju tiesāties

ES dalībvalstīm joprojām nespējot vienoties par bloka daudzgadu budžeta un atjaunošanas fonda apstiprināšanu saistībā ar Ungārijai un Polijai nepieņemamu nosacījumu finansējuma piešķiršanā, Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena aicinājusi abas valstis vērsties tiesā, nevis bloķēt svarīgo dokumentu pieņemšanu.

Policija aiztur trīs nelegālās televīzijas izplatītājus

Valsts policijas (VP) Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa šā gada novembrī aizturēja trīs personu grupu, kas tiek turēta aizdomās par nelegālās televīzijas izplatīšanu. Izmeklēšanas laikā noskaidrots,...

COVID-19 ietekme uz kultūras nozari – kompensācijas, un kas varēs strādāt

Mērķtiecīgai cīņai ar COVID-19 pandēmijas izplatību Latvijā valdība lēmusi pagarināt ārkārtējo situāciju valstī līdz 2021.gada 11.janvārim un noteikt papildu drošības pasākumus, tostarp kultūrā. To...

Portugāle savā ES prezidentūrā koncentrēsies uz sociālo jomu

Portugāle, kura 2021.gada 1.janvārī pārņems prezidentūru ES Padomē no Vācijas, vēlas dot koncentrēties uz Eiropas sociālo modeli bloka dienaskārtībā saistībā ar atbalstu iedzīvotājiem krīzes laikā.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!