Bordāns: Jaunos reiderisma gadījumos izgaismojas jau zināmi tiesnešu vārdi

Viens no ceļiem, lai optimizētu tiesu darbu Latvijā, ir tiesas, prokuratūras un advokatūras atbildības stiprināšana, norāda tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Ministrs skaidro, ka tiesvedības procesu nevajadzētu atraut no konteksta, proti, atsevišķi izceļot tikai tiesas zālē notiekošo. Viņš norāda, ka tiesas process ir rezultāts izmeklēšanai, un tieši no izmeklēšanas kvalitātes ir atkarīgs, kā sekmēsies lieta, savukārt izmeklēšanas uzraudzībā centrālā loma ir prokuratūrai un tās darba organizācijai, jo prokuratūra uzrauga policiju, sagatavo valsts apsūdzību un uztur to tiesā.

Turpretim advokāti ir ar likumu nosaukti par tiesu sistēmai piederīgām personām, un viņiem ir jādara savs darbs, bet to nedrīkst darīt, negodprātīgi izmantojot tiesības, norāda ministrs.

Attiecīgi Bordāns atzīmē, ka būtu nepieciešams virzīties uz tiesu specializāciju, taču ministrs atzina, ka tiesnešu vidū šai idejai nav vienbalsīga atbalsta.

«Bieži pirmā atziņa ir tāda, ka nekas nav jāmaina, tikai tiesnešiem ir jāstrādā labāk un prokuroriem jāveic labāka izmeklēšana. Neuzskatu, ka tikai ar to pietiktu. Ja kāda lieta nestrādā, tad aktīvi ir jāmeklē tās vājākais posms,» uzsver ministrs.

Komentējot pašreizējo situāciju, ministrs norāda, ka smagāko komercdarījumu un noziegumu lietās atsevišķā cilvēku vidē ir radusies nesodāmības sajūta, bet tiem, kas neiesaistās likumpārkāpumos, ir radusies bezpalīdzības sajūta.

Ministrs to skaidro ar to, ka «komplicētos un dārgos tiesu procesos ir iespējams, tā teikt, «nodrošināt tiesu spriedumus» un nav izslēgts, ka tas notiek arī ar negodīgām metodēm». Bordāns atzīmē, ka joprojām parādās jauni reiderisma gadījumi un tajos izgaismojoties vieni un tie paši tiesnešu un advokātu vārdi, taču rezultātā neviens advokāts vai tiesnesis neesot zaudējis statusu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas