Bordāns: Latvijai draud nonākšana valstu–cietumnieku spīdzinātāju sarakstā

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns

Ja Latvija nepieņems lēmumu par Liepājas cietuma celtniecību, tad tā varētu nonākt to valstu sarakstā, kas spīdzina cietumniekus, piektdien, 12.aprīlī, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā Rīta panorāma pauž tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Lai gan Latvijai pagaidām izdevies izvairīties no nonākšanas «melnajā sarakstā», gadījumā, ja netiks uzcelts Liepājas cietums, valsts tur noteikti nonāks, sacīja Bordāns. Apstākļi, kādos pašlaik dzīvo ieslodzītie, atbilstot kritērijiem, lai nonāktu šajā sarakstā.

Tieslietu ministrs arī minēja, ka pagājušajā gadā ieslodzītajiem kompensācijās par dzīvošanu neizturamos apstākļos izmaksāti 8 000 eiro.

Bordāns norādīja, ka lēmums par Liepājas cietuma celtniecību jāpieņem līdz jūnijam, citādi valsts riskē zaudēt jau ieguldīto miljonu. To, ka jaunais cietums ir ierakstīts arī valdības deklarācijā, Bordāns vērtē kā signālu pozitīvam lēmumam. Tiesa, viņš arī minēja, ka jauna cietuma celtniecība valdības deklarācijās figurē jau kopš 2009.gada.

Ministrs arī uzsvēra, ka ar cietuma celtniecību nedrīkst vilcināties, jo tas tikai sadārdzinās tā celtniecību. Piemēram, ja 2013.gadā cietumam atvēlēja 50 miljonus latu, tagad jau nepieciešami 140 miljoni eiro.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc jauna cietuma izveide tik ilgi vilkta garumā, Bordāns pieļāva, ka šis jautājums nav uzskatīts par proritāti un, iespējams, ticis domāts, ka jauni cietumi tiek celti tikai ieslodzīto komfortam.

«Tas nav jautājums par ieslodzīto ērtībām, bet gan par sabiedrības drošību,» teica Bordāns, norādot, ka vide cietumā ietekmē to, kādā stāvoklī ieslodzītie atgriežas sabiedrībā.

Izdevumi Liepājas cietuma būvniecībai ir ieplānoti līdz 2023.gadam, un Bordāns pauda pārliecību, ka ilgtermiņā jaunajai celtnei nauda atradīsies.

Jau vēstīts, ka tiesības uz Liepājas cietuma kompleksa projektēšanu, autoruzraudzību un būvniecību par vairāk nekā 113 miljoniem eiro ieguvusi SIA Abora, bet personu grupa P.M.G, L4 – tiesības uz būvuzraudzību, kuru izmaksas lēstas 2,15 miljonu eiro apmērā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas