Bordāns mudina uz administratīvo sodu sistēmas reformu

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns

Administratīvo sodu sistēmas reforma ir svarīgs un nepieciešams solis administratīvo pārkāpumu jomas attīstībā un sakārtošanā, seminārā Atteikšanās no administratīvā aresta: ieguvumi un alternatīvas sacīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (VL-TB/LNNK).

Uzrunājot klātesošos, ministrs uzsvēra, ko soda politikas neatņemama sastāvdaļa ir ne tikai pārkāpēja sodīšana, bet arī audzināšana, lai pārkāpumi netiktu veikti. Tāpat Bordāns skaidroja, ka patlaban Administratīvo pārkāpumu kodeksā ietvertais regulējums ir haotisks, jo daudzreiz grozīts.

Tikmēr Tieslietu ministrijas Valststiesību departamenta Administratīvo tiesību nodaļas vadītāja Anda Smiltēna norādīja, ka ministrijas sagatavotajā reformā administratīvo pārkāpumu jomā tiek paredzētas izmaiņas arī administratīvo sodu sistēmā

Pirmkārt, pamatsodi tajā tiek nodalīti no papildsodiem, savukārt būtiskākā izmaiņa ir tā, ka administratīvais arests vairs netiek saglabāts sodu sistēmā.

Arests nav efektīvs audzināšanas līdzeklis, kas darbotos preventīvi un atturētu personu no administratīvo pārkāpumu izdarīšanas, izteicās Smiltēna, papildinot, ka administratīvais arests nenodrošina nekādus resocializācijas vai sociālās korekcijas pasākumus.

Tikmēr Madrides Komplutenses Universitātes profesore Lorena Bakmaiere Vintere, veicot Administratīvo pārkāpumu procesa likumprojekta novērtējumu, norādīja, ka tas ir kvalitatīvs un ataino būtisku progresu primāro vērtību respektēšanā. Tāpat apsveicams esot mūsdienīgais un arī humānais lēmums izņemt administratīvā aresta sankciju.

Ref:103.000.103.2074

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas