bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 23.10.2019 | Vārda dienas: Daina, Dainida, Dainis
LatviaLatvija

Bordāns rosinās NEPLP vadītājas Ķezberes atstādināšanu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP)

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) rosinās meklēt veidus, kā no amata atstādināt Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāju Daci Ķezberi, trešdien, 8.maijā, žurnālistiem paziņoja Bordāns.

Bordāns uzskata, ka Ķezberes vadītā NEPLP ir vājinājusi medijus, tostarp kritiski ir vērtējams NEPLP organizētais Latvijas Televīzijas (LTV) valdes konkurss.

«Politiķi ir spējuši uzbūvēt struktūru (NEPLP), kas pārrauga medijus, taču šī struktūra nodarbojas ar mediju kontroli un savus pienākumus veic neefektīvi. Šī struktūra demotivē medijus rīkoties drosmīgi, efektīvi un strādāt sabiedrības interesēs, jo viņiem var uzlikt sodus. Tā rezultātā Latvijai naidīgu valstu kanāliem un medijiem struktūra baidās pat pieskarties. Diskusijas dalībnieki atzina, ka viena no lielākajām problēmām ir tieši NEPLP neefektīvā darbība.

NEPLP gadiem nevis palīdzējusi, bet traucējusi sabiedriskajiem un komercmedijiem attīstīties Latvijas informatīvās telpas virzienā,» paziņoja Bordāns.

Bordāns patlaban sabiedriskajos medijos un informatīvajā telpā notiekošo nosauca par paaugstinātas bīstamības situāciju. «Mēs esam atstājuši informatīvās aizsardzības jomā lielāko iespējamo caurumu, novājinot sabiedrisko mediju gan ar nepietiekamo finansējumu, gan ar nepietiekamu redakcionālo neatkarību. Mēs nespēcinām savu informatīvo telpu, nav pat bijis politiskais uzstādījums uz rīcību. Manuprāt, tā nav apstākļu sakritība, ka, LTV atstājot bez vadības, no LTV studijas notiek Latvijas naidīgas valsts medija pārraidīšana. Mana personīgā pārliecība, ka pie šādas situācijas ir atbildīga NEPLP vadītāja,» uzsvēra ministrs.

Ministrs skaidroja, ka veids, kā tika organizēts LTV valdes konkurss un izvirzīti kandidātu kritēriji, nav radījis profesionāļiem motivāciju piedalīties šajā konkursā, jo profesionalitāte nebūs pamatojums vadītāja izvēlē.

Tagad Bordāns kopīgi ar TM un Saeimas Juridiskās komisijas juristiem rosināšot sagatavot tiesisku un likumīgi pamatotu lēmumu par ierosinājumu kādā tiesiskā veidā Ķezbere atstādināma no amata. Rīkojumu par juridiski korektas procedūras sagatavošanu Ķezberes atstādināšanai Saeimā Bordāns solīja izdot jau trešdien.

Attiecībā uz pārējiem padomes locekļiem ministrs tik kategorisks nebija, tomēr apliecināja, ka «tas nenozīmē, ka nesekos izvērtējums un nekāda rīcība attiecībā arī uz viņiem».

Bordāns skaidroja, ka trešdien Tieslietu ministrija (TM) bija noorganizējusi diskusiju par informatīvās telpas drošību mūsdienu hibrīdkara apstākļos. Tajā piedalījās dažādi eksperti, tostarp, specdienestu vadītāji. NEPLP pārstāvji uz sēdi nebija aicināti. Kā skaidroja Bordāns, neaicināšana notikusi savā ziņā apzināti, jo diskusijā piedalījās politikas veidotāji, bet NEPLP savā ziņā ir politikas izpildītāji.

Bordāns skaidroja, ka stipras demokrātijas valsts viena no sastāvdaļām ir spēcīgi un profesionāli mediji un laba informatīvā vide. Publiskās pārvaldes uzdevums ir nodrošinātu labu infrastruktūru un profesionālus kadrus sabiedriskajiem medijiem, kā arī dot iespēju Latvijas komerciālajiem medijiem brīvi un profesionāli darboties.

Nesen TV3 raidījums Nekā personīga ziņoja, ka pērn nodibinātā biedrība Latvijas nacionālo vērtību fonds, kuras valdē ir NEPLP locekļi Patriks Grīva un Ivars Āboliņš, kā arī Grīvas partneris citos projektos Egils Cīrulis, saņēmusi teju 60 000 eiro no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Ogres pašvaldības par vairāku diskusiju rīkošanu. Bordāns trešdienas konferencē norādīja, ka notikušajā saskata nelikumību un nekorektumu.

Tieslietu ministrs uzskata, ka nepieciešams meklēt veidus, kā reformēt NEPLP. «Tas notiks kopā ar likumdevēju, lai sagatavotu efektīvāku institucionālo pārraudzību, nevis realizēt politisko kontroli pār medijiem,» norādīja ministrs.

«Ir nepieciešama atbilstošas sistēma, kas palīdz, nevis traucē, tāpēc ir jāpārstrādā tiesiskās normas un struktūra. Ar likumdevēju un speciālistiem sagatavosim Latvijas situācijai efektīvāko institucionālo pārraudzību, nevis politisko kontroli pār medijiem. Lai Latvijā pastāvētu mediju stiprināšanas uzraugs. Arī šodienas tikšanās dalībniekiem norādīja, ka patlaban spēkā esošais mediju pārraudzības ietvars ir neefektīvs,» norādīja ministrs.

Diskusijas dalībnieki atzinuši, ka nepieciešama ekspertu un iesaistīto iestāžu pārstāvju platforma, kurā var diskutēt un nonākt pie kopīgiem secinājumiem par informatīvās drošības jautājumiem. Ņemot vērā minēto tikšanās dalībnieki piedalītos Bordāna piedāvātā platformā, proti, Tieslietu ministrijas pārraudzībā izveidot konsultatīvo padomi par informatīvās telpas drošības un mediju jautājumiem. Ministrs par šādas padomes izveidošanu rosināšot valdībā.

Bordāns vērsa uzmanību, ka topošajā mediju uzraugā un konsultatīvajā padomē darbosies profesionāļi, nevis «savējie un politiķiem pietuvinātas personas».

Jau ziņots, ka pavasarī konkursa rezultātā NEPLP nolēma par LTV valdes priekšsēdētāju apstiprināt farmācijas kompānijas Olainfarm mārketinga tirgus datu analītiķi Eināru Gielu, bet par LTV valdes locekli digitālās attīstības un satura jautājumos – XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektori Evu Juhņēviču. Abiem nebija iepriekšējas darba pieredzes medijos.

Pēc tam daļā sabiedrības izskanēja iebildumi lielākoties pret Giela kandidatūru. Vēlāk gan viņš, gan Juhņēviča paziņoja, ka atsakās no amatiem LTV valdē.

Valdošās koalīcijas politiķi vēlas sagaidīt «juridiskus argumentus» pirms kādas rīcības saistībā ar NEPLP vai diskusijas par iespēju atstādināt tās locekļus.


Pievienot komentāru

Pētījums: Tikai pusei Latvijas iedzīvotāju pietiekamas zināšanas par HIV

Latvijā ir tādi iedzīvotāji, kuri aplami uzskata, ka ar HIV var inficēties no kukaiņu kodumiem, kā arī saskarē ar kanalizāciju, turklāt pietiekamas zināšanas par HIV ir tikai nedaudz vairāk kā pusei iedzīvotāju.

Igaunijā neizdodas panākt vienošanos par minimālo algu 2020.gadā

Igaunijas Darba devēju apvienībai un Igaunijas Tirdzniecības savienības konfederācija nav panākušas vienošanos par minimālās algu 2020.gadā.

Ārsti centīsies ietekmēt Saeimas deputātu lēmumu par veselības budžetu

Protestējot pret politiķu liekulību, Latvijas Ārstu biedrība un Latvijas Jauno ārstu asociācija ir nosūtījusi vēstules visiem Saeimas deputātiem, atgādinot partiju programmās rakstīto un tautas priekšstāvju iepriekš solīto.

Turcija un Krievija vienojas par Sīrijas kurdu spēku tālāku atkāpšanos

Turcijas un Krievijas prezidenti ir vienojušies Sīrijas ziemeļos dot kurdu spēkiem laiku, lai tie atkāptos tālāk no Turcijas-Sīrijas pierobežas apgabaliem, kur Ankara cenšas izveidot drošības zonu sīriešu bēgļu nometināšanai un kurdu spēku vājināšanai.

Nemiro: Nākamgad Baltijā varētu viesoties 80 000 Ķīnas tūristu

Tūristu skaits no Ķīnas nākamgad Baltijas valstīs varētu sasniegt 80 000, pēc piektā Ķīnas un Centrālās un Austrumeiropas valstu augsta līmeņa tūrisma foruma žurnālistiem sacījis ekonomikas Ralfs Nemiro.

Aptauja: Autovadītāji pie lielā ceļu satiksmes negadījumu skaita vaino braukšanas kultūru

Lielākā daļa jeb 62% autovadītāju pārliecināti, ka pie ceļu satiksmes negadījumiem visbiežāk vainojama šoferu braukšanas kultūra un regulāri pārsniegtais atļautais braukšanas ātrums.

Krievijas politoloģe: Baltijas valstīm jāuzmanās no jebkādām pārmaiņām Krievijā

Baltijas valstīm ir jāuzmanās no jebkādām pārmaiņām Krievijā, uzskata Londonā bāzētās starptautisko attiecību domnīcas Chatham House Krievijas eksperte Lilija Ševcova, jautāta par Krievijas politikas maiņas iespējamo ietekmi uz Baltijas valstīm.

Pēdējo gada laikā rindas uz vietām Rīgas bērnudārzos dubultojušās

Pēdējā gada laikā rindas uz vietu Rīgas pašvaldības bērnudārzos ir dubultojušās, liecina Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta informācija.

Prasa saglabāt 52 kokus Pārdaugavā un ekosistēmu LU Botāniskajā dārzā

Lai saglabātu apdraudēto ekosistēmu LU Botāniskajā dārzā, vietnē ManaBalss aicina nepieļaut 52 koku izciršanu zaļajā teritorijā Pārdaugavā.

Audits: Augstākās izglītības reforma Igaunijā nav sasniegusi savus mērķus

Igaunijas Nacionālā audita biroja ziņojums liecina, ka 2013.gadā veiktā pārēja uz bezmaksas augstāko izglītību un citas reformas nav nesušas gaidītos rezultātus, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Lietuvas biodegvielas ražotāji raizējas, ka Baltkrievu imports viņus izstums no tirgus

Lietuvas biodegvielas ražotāji satraukušies, ka lētā baltkrievu malka viņus stumj laukā no tirgus un valsts riskē nonākt Baltkrievijas importa atkarībā, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Konfektes un elektropreces – zādzība, par ko tiesā 25 gadus pēc nozieguma

Romans  Siņicins Latvijā tiek tiesāts saistībā ar konfekšu, elektropreču un citu lietu zādzībām no veikaliem, kas norisinājušās pirms 25 gadiem.

Dzīvokļu mājā Rīgā atrasta sālsskābe un miris cilvēks

Izmantojot gāzes analizatoru, NBS kopā ar VUGD pārbaudīja arī ēku, lai konstatētu sālsskābes koncentrāciju gaisā un to, vai iedzīvotāji var atgriezties savos dzīvokļos.

Brexit iestrēgst Lielbritānijas parlamentā; Džonsons apsver jaunas vēlēšanas

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons rosinās vispārējās vēlēšanas, ja Eiropas Savienības aicinās Brexit atlikt līdz janvārim, ziņo BBC.

Kosmētikas ražotāju Dzintars lūdz pasludināt par maksātnespējīgu

Dzintara sagatavotie tiesiskās aizsardzības procesa pasākuma plāna grozījumi netika saskaņoti no kreditoru puses, tādēļ administrators tiesā iesniedzis maksātnespējas procesa pieteikumu.

Līdz ar novadu reformu plāno noteikt minimālo audzēkņu skaitu skolās

Izglītības un zinātnes ministrija līdz ar novadu reformu rosina noteikt minimālo pieļaujamo audzēkņu skaitu ne tikai skolās, bet arī to filiālēs.

Saeimas komisijā konceptuāli atbalsta finansējuma palielināšanu partijām

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija konceptuāli atbalstījusi grozījumu Politisko organizāciju finansēšanas likumā skatīšanu 2020.gada budžeta likumprojektu paketē, kas nozīmē, ka tie tiks vērtēti steidzamības kārtībā.

Eurostat: Latvija otrajā ceturksnī starp 14 ES valstīm ar budžeta pārpalikumu

Latvijā otrajā ceturksnī vispārējās valdības budžetā fiksēts pārpalikums attiecībā pret iekšzemes kopproduktu, tādējādi tai esot starp 14 Eiropas Savienības valstīm, kurās valsts ienākumi pārsnieguši izdevumus.

Igaunijā neplāno ar nodokli aplikt dabai nedraudzīgas automašīnas

Politiķi Igaunijā nevēlas ieviest nodokli automašīnām, lai samazinātu novecojušo spēkratu skaitu valstī, un nav plānotas arī plašākas diskusijas par šo jautājumu, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Par spīti speciālistu trūkumam nākamgad finansējumu rezidentūrai neplāno palielināt

Neskatoties uz jauno speciālistu trūkumu veselības nozarē, valsts finansējumu rezidentu apmācībai nākamgad nav plānots palielināt, turklāt no budžeta finansētā rezidentūrā plānots uzņemt vien par sešiem topošajiem speciālistiem vairāk.

Starptautisko attiecību eksperte: Krievija ir pārmaiņu priekšvakarā

Krievija šobrīd ir nonākusi krustcelēs, kad liela daļa sabiedrības un tās elite apzinās, ka pašreizējā vara ir sevi izsmēlusi un tās politika ir novedusi strupceļā, tā prominentā Krievijas eksperte Lilija Ševcova.

Ekonomikas ministrijai jāizstrādā priekšlikumi iepirkumu sistēmas pilnveidei

Ministru kabinets uzdevis Ekonomikas ministrijai izstrādāt detalizētu plānu iepirkumu sistēmas uzlabošanai.

Vēstniecībai Austrālijā – 1,78 miljoni. Vai tiek gādāts Rolex pulkstenis, kad nevar nopirkt skolas somu?

Saeimas Ārlietu komisijas sēdē diskusijas raisījusi iecere nākamgad atvērt Latvijas vēstniecību Austrālijā, deputātiem norādot gan uz augstajām izmaksām, gan uz iespēju lūgt palīdzību diasporai, kā arī uz nepieciešamību pēc vēstniecībām citviet pasaulē.

ASV domnīca: Baltijai nepieciešams darīt vairāk, lai stiprinātu aizsardzības spējas

Baltijai, lai stiprinātu savas aizsardzības spējas, nepieciešams darīt vairāk, par ietekmīgās ASV domnīcas The Jamestown Foundation oktobrī publicēto ziņojumu vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Ierosināta lieta par garantētā minimālā ienākuma līmeņa atbilstību Satversmei

Satversmes tiesa pēc tiesībsarga pieteikuma ierosinājusi lietu par garantētā minimālā ienākuma līmeņa atbilstību Satversmei.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->