Bordāns: Sistēma AT priekšsēdētāja un Ģenerālprokurora amatos vēlas savus cilvēkus

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns

«Ir ziņas, ka sistēma gatavo sev mantiniekus un vēlas apstiprināt savus pietuvinātos cilvēkus,» runājot par reformām tieslietu sistēmā, tai skaitā arī Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētāja un Ģenerālprokurora nomaiņu, Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma otrdien, 15.oktobrī, izteicies tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Viņš gan neminēja konkrētus uzvārdus tiem, kuri augstajos amatos cenšas ietekmēt un virzīt sev vēlamos kandidātus vai kuri būtu šie kandidāti. Vienlaikus ministrs pauda pārliecību, ka šīs personas ir ieinteresētas «turēt pa gabalu» no ietekmīgiem amatiem cilvēkus, kuri būtu gatavi sakārtot tieslietu sistēmu.

«Droši vien, ka tur ir cilvēki, kas gribētu ērti dzīvot komfortablos apstākļos un, piemēram, neskaidrot tiesu spriedumus, runāt par to, ka izmeklēt traucē likumi,» komentēja Bordāns.

Tā kā Ģenerālprokurora izraudzīšanās ir tieslietu sistēmas pārziņā, Bordāns atzina, ka būs interesanti uzzināt, kāds ir tās priekšstats par nevainojamu reputāciju.

Izskaust «kabatas partijas»

«Pēdējo 30 gadu laikā partijas nav spējušas izveidoties, un tās kļuvušas par kabatas partijām tiem, kuriem ir nauda,» runājot par priekšlikumu palielināt finansējumu partijām, izteicās Bordāns.

Viņš uzsvēra, ka tie, kuri savulaik paši bijuši politikā, vai nu kā Saeimas deputāti vai ministri, ar saviem lēmumiem privatizējuši ostas, tranzītmezglus un citus objektus. Tad tie par savu naudu nopirkuši medijus, kas nu kritizē ideju par partiju finansēšanu ar valsts līdzekļiem.

Lasiet arī: Juraša situācija ir ciniska ilustrācija tam, kā oligarhu kājām var samīdīt tiesiskumu Latvijā, tā Bordāns

Bordāns ir pārliecināts, ka valsts finansējums partijām ļaus kļūt neatkarīgākām – tās varēs veidot savu politiku, un cilvēkiem būs arī patīkamāk šādai partijai pievienoties, zinot, ka politiskā spēka līderi «nav ielikti kabatās».

«Veidosies normāla politika,» pārliecināts ministrs.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Paši tā saucamie politiķi savāra ziepes ar reformām un tad lamā viens otru. Cik pretīgi! Man patiess kauns par Bordāna prāta spējām un zināšanām tieslietu jomā, bet tā laikam viņam liek blēt politiskais amats

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas