Bordāns: Tagad dievkalpojumu apmeklējumi būs nedaudz brīvāki

Dievnamos klātienē varēs notikt dievkalpojumi, ievērojot ceturtdien, 7.maijā, pieņemtos nosacījumus par pulcēšanos līdz 25 cilvēkiem, un citus nosacījumus, kas saglabāti ārkārtējās situācijas laikā, 8.maija rīta intervijā Latvijas Radio paudis tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Bordāns arī izteica novērtējumu par reliģisko organizāciju līdzšinējo rīcību ārkārtējās situācijas laikā, taču tagad pēc ārkārtējās situācijas ierobežojumu mīkstināšanas dievkalpojumu apmeklējums dievnamos būs nedaudz brīvāks.

Līdz šim reliģisko organzāciju vadītāji ar Tieslietu ministriju bija vienojušies par to, ka draudzes drīkst noturēt dievkalpojumus, tajā piedaloties tikai personālam. Tas ļāva rīkot dievkalpojumus, tos raidot tiešsaistē dažādās interneta platformās.

Jau ziņots, ka valdība COVID-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludināto ārkārtējo situāciju pagarināja līdz 9.jūnijam, vienlaikus lemjot par dažādu ierobežojumu atvieglošanu.

Tagad tiek atļauti pasākumi līdz 25 cilvēkiem, savukārt to maksimālais pieļautais ilgums iekštelpās būs trīs stundas, kamēr uz āra pasākumiem laika limits nav attiecināms.

Lasiet arī: Sabiedriskajā transportā būs jāvalkā mutes un deguna aizsegi

Ierobežojumu mīkstināšanas rezultātā tiek atļauta sapulču, gājienu, piketu un privātu, kā arī organizētu reliģisku pasākumu rīkošana.

Vienlaikus pasākuma organizatoram noteikts pienākums nodrošināt ierobežojumu ievērošanu, tostarp fiziskas distances nodrošināšanu tā apmeklētājiem, un dezinfekcijas līdzekļu pieejamību pasākuma dalībniekiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas