Bordāns: Valdības veidošana ir ievilkts process

Jānis Bordāns

Ja partija KPV LV ir gatava iet uz kompromisiem, kuriem mēs nebijām gatavi, valdības izveide varētu būt reāla, uzskata iepriekšējais premjera amata kandidāts, Jaunās konservatīvās partijas (JKP) pārstāvis Jānis Bordāns.

«Man būtu nepatīkami, ja mēs atgrieztos pie vecās valdības ar dažām jaunām sejām. Šobrīd ir iespējams bez dažām vecajām partijām izveidot valdību, kam daži netic. Bet ja mēs to izdarīsim, būs labāk,» intervijā LNT raidījumam 900 sekundes sacījis Bordāns.

Pēc viņa teiktā, KPV LV pārstāvim Aldim Gobzemam ar valdības veidošanu klājas līdzīgi kā savulaik Bordānam. «Acīmredzot šobrīd nav radusies sajūta politiķiem, ka valdību var izveidot mazāku, ne no visiem politiskajiem spēkiem,» piebildis politiķis.

Vaicāts, vai JKP būtu gatava sadarboties ar Zaļo un zemnieku savienību, Bordāns uzsvēra, ka partijas pozīcija šajā jautājumā nav mainījusies. «Ir iespējama valdība sastāvā, kādu piedāvājām, un ir iespējams atteikties no lielākās daļas vecās valdības. Gobzems ir izvēlējies citu taktiku, bet mēs meklēsim brīdi, kurā vēlreiz viņam to atgādināt,» sacījis Bordāns.

Viņš arī piebildis, ka «valdības veidošana ir ievilkts process, un ir jājautā, kam tas ir izdevīgi. Tas ir izdevīgi tiem, kas cenšas pabeigt projektus, kas iesākti iepriekšējās valdībās, kā arī tiem, kas vēlēšanās nav uzvarējuši, bet varēs turpināt būt pie varas – tās ir partijas, kas šobrīd veido valdību.»

Pēc Bordāna domām, «Gobzema izslēgšana no advokatūras uz sliktāko pusi maina KPV LV izredzes izveidot valdību, taču jāļauj KPV LV sevi parādīt un darboties un, iespējams, rezultāts tiks sasniegts.»

Jau ziņots, ka sarunās par iespēju izveidot Gobzema valdību piedalās viņa pārstāvētā KPV LV, apvienība Attīstībai/Par!, Jaunā konservatīvā partija, nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK, Zaļo un zemnieku savienība, kā arī Jaunā Vienotība. Visas šīs partijas pauda, ka neredz iespēju veidot valdību ar Saskaņu.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis devis Gobzemam laiku līdz 10.decembrim, lai panāktu vienošanos par topošo valdību un tās prioritātēm.

Kopumā parlamentā darbojas septiņas frakcijas. No Saskaņas Saeimā ievēlēti 23 deputāti, Jauno konservatīvo partiju un KPV LV pārstāv pa 16 deputātiem, Attīstībai/Par! un nacionālo apvienību – pa 13, Zaļo un zemnieku savienību – 11, bet Jauno Vienotību – astoņi.

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

  1. iespaids sekojoss ists valdibas sovs tatad kada intereses tiek tas organizets cik viss tas ir nepatikami visa ta nomelnosana citam cita apvainosana par kadam tautas interesem var but runa kau vai piemeram bordanam pat pieklajibas del nelauj beigas diskutet par kopigiem jautajumiem kad deputati atstaj sarunas seko nakosais izmeginajuma trusitis smiekligi dzirdet par pielaidi ka prezidents var likt veidot valdibu ja nav vai nebus pielaides tad lai darbojas iepriekseja valdiba un izdara savus nepabeigtos darbus kamer gobzemam bus skaidrs par pielaidi vai tad satversme neko nenosaka ka var ar cilvekiem ta rikoties te peksni uzrodas jaunups kauns vinu klausities skaidrs viens tikai ka intereses lai labak ir jaunas velesanas tad viss nostasies savas vietas

    • iespaids tiesam ka aiz visam sim spelitem slepjas citas figuras kam intereses ir savtigas intereses nevis doma par spejigas valdibas izveidosanu jo var izjukt savtigas intereses kulturas ministrija bagata ar finansem j. sipkevics par koncertu viens pats sanem 17 tukstosus eiro kur vel parejie dalibnieki ka tiek viss izsaimniekots sak nepatikt nacionalisti attistibai par tauta datora prasa ziedot bondaram vins nevarot iztikt ar 430 eiro tiesam prasas jaunas velesanas varbut tauta attapsies kas ir kas

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas