bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 20.08.2018 | Vārda dienas: Bernhards, Boriss
LatviaLatvija

Bordāns: Valdošo partiju cinisms apdraud valsts pamatus

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+4 vērtējums, 4 balsojumi)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jānis Bordāns

Parlamenta un valdības darba uzsākšana Latvijā vērtējama tikai kā daļēji tiesiska, un drošības sajūta valstī ir visai fragmentāra, izvērtējot pašreizējo politisko situāciju valstī pēc 12.Saeimas vēlēšanām, secina bijušā tieslietu ministra Jāņa Bordāna vadītā Jaunā konservatīvā partija.

«Diemžēl korupcija, apzināta likumu nepilnību radīšana un to mērķtiecīga izmantošana privātās interesēs ir kā fons joprojām nepabeigtai īpašumu pārdalei un privatizācijai. Valdošo partiju cinisms, turpinot atbalstīt un piesegt mahinācijas, apdraud valsts pamatus,» teikts politiskā spēka pieņemtajā rezolūcijā.

«Vēlēšanu process un valdības darbība uzreiz pēc tās izveidošanas ir skaidri iezīmējusi valsti pārvaldošās nomenklatūras stagnāciju. Tieši šī stagnācija ir patiesais valsts apdraudējums. Taču, izmantojot reāli pastāvošā ārējā apdraudējuma faktoru, aizvien biežāk dažādu ekonomisku, jo īpaši – lielkapitāla, grupējumu labā tiek manipulatīvi virzīti viņus interesējoši jautājumi, pasniedzot tos tikai no Krievijas draudu perspektīvas,» norāda partijā.

Jaunā konservatīvā partija aicina sabiedrību nestāvēt malā un principiāli pieprasīt valdošajiem politiķiem nekavējoties nodrošināt kvalitatīvus uzlabojumus tieslietu un iekšlietu sistēmā, kā arī steidzami pārstrādāt valsts vadošo drošības dokumentu paketi un no jauna izvērtēt valsts drošības apdraudējumus – paplašināt izpratni par ekonomiskajiem, valsts varas neefektivitātes, koruptīvajiem un citiem apdraudējumiem.

Tāpat iedzīvotājiem no politiķiem jāpieprasa straujāk palielināt valsts militāro, iekšlietu un drošības struktūru finansējumu un tā lietderīgas izmantošanas kontroli un pārtraukt investīciju tautsaimniecībā un godīga darba augļu apdraudējumu. Tāpat arī izvērtēt plašsaziņas līdzekļu darbību Latvijas sabiedrības interesēs visā valsts teritorijā, nevis sekmēt mediju telpas «privatizāciju» un sabiedrisko mediju aktīvu izmantošanu šauras nomenklatūras interesēs. Īstenot pilnvērtīgu, kvalitatīvu informācijas un diskusiju telpu visā valsts teritorijā, nodrošinot sabiedrības tiesības uz Latvijas nacionālām interesēm atbilstošu komunikāciju medijos. Nodrošināt Eiropas informācijas plašu pārstāvniecību Latvijas informācijas telpā, kā arī principiāli vērsties pret korupciju, mahinācijām un amatu piešķiršanu pēc «savējo principa», tādējādi veicinot neprofesionālu un nekompetentu praksi valsts pārvaldē un tautsaimniecībā kopumā.

BNN jau vēstīja, ka līdzīgu viedokli nesen pauda Ventspils pilsētas domes deputāts Aivis Landmanis, norādot, ka «nodevēji» sēž Saeimā, Ministru krēslos, ieņem ierēdņu amatus. Laimdotas Straujumas vadītos Ministru Kabinetus (arī iepriekšējo) pilnā mērā un apjomā var saukt par «nodevēju» Ministru kabinetiem, jo šo kabinetu patiesais veidotājs un krusttēvs ir smagos kriminālnoziegumos apsūdzētais, tiesiski ierobežotais Aivars Lembergs.

«Mēs esam nodzīvojušies tik tālu, ka ministru kandidāti vairs pat neslēpj viņu apstiprināšanas patiesos apstākļus un lēmuma pieņēmējus. Tā, pirms satiksmes ministra Anrija Matīsa atkārtotas apstiprināšanas amatā, Anrijs Baltkrievijas vizītes laikā kuluāros esot lielījies, ka noteikti būšot satiksmes ministrs, jo viņa kandidatūru esot akceptējis pats Aivars Lembergs. Arī fakts, ka valsts 2015.gada budžeta apspriešanas laikā (22.novembra slēgtajā Ministru Kabineta sēdē) ministrus izglītoja tas pats tiesājamais Lembergs, «nodevēju» statusu tikai pastiprina,» iepriekš uzsvēra Landmanis.

«Kur vēl trakāk. Mūsu valsts Ministru Kabinets par valsts budžeta sastādīšanu konsultējas ar smagos kriminālnoziegumos apsūdzētu personu. Nevienam no ministriem neienāk prātā noskaidrot, kāds statuss ir ziņotājam Aivaram Lembergam. Neviens neuzdrošinās noraidīt ziņotāju un parādīt viņam durvis. Tā vietā, ministri izpilda kārtējo Lemberga vēlmi – valdes locekļu maiņu brīvostās, tādējādi sabiedrībai atklāti norādot, ka valsts primāri rūpēsies par smagos kriminālnoziegumos apsūdzētā labklājību. Skolotāji, mediķi var pagaidīt,» tā politiķis.

Pēc viņa sacītā, pazīstamā politoloģe Vita Matīsa 25.novembra Latvijas Televīzijas raidījumā 1 : 1 skaidri nodefinēja Latvijas problēmas un to vaininiekus. Pie katastrofiski zemā uzticības līmeņa politiķiem un politiskai sistēmai kopumā, kas divdesmit gadu garumā veidota un ir rezultatējusies kā ļoti vājš punkts Latvijas aizsardzībai, ir vainojami politiķi, ierēdņi, biznesmeņi, kuri pielikuši roku un veidojuši šos neuzticības apstākļus. «Latvija ir caurausta ar šiem vājo punktu mezgliem, tas ir viņu [nodevēju] nopelns,» sacīja Matīsa, piebilstot, ka «Pēdējos desmit gados Latvijas politikā es redzu cilvēkus, kurus nebūtu problēmas nosaukt par valsts nodevējiem.» Kā vēl vienu valsts vājinošo faktoru Matīsa piesauc jau par sistemātisku problēmu kļuvušo latviešu slikto īpašību – iztapību varai, varas nesējam a priori tikai tādēļ, ka viņi ir varas nesēji.

«Viss kā uz delnas. Matīsa izskaidroja to, ko daudzi zināja, redzēja, juta. To, kamdēļ daudzi pamet dzimteni uz neatgriešanos,» izteicies Ventspils pilsētas domes deputāts.

Ref: 102.000.102.8752


Pievienot komentāru

  1. Aivars B. teica:

    Žēl,ka Bordāna partija neiekļuva Saeimā,bet iekļuva visādi prokrieviski lielas naudas ielikteņi.

  2. rasa teica:

    Saeimā vajadzētu vēl kādus desmit Artūrus Kaimiņus,tad varbūt,Āboltiņa nevīpsnātu ,tik gudri nerunātu un Straujumai tik bieži nekristu ap kaklu.Katram savs laiks-gan jau arī Vienotība izšķīdīs kā ziepju burbulis un paliks tikai atmiņas (Latvijas ceļš ,Tautas partija,Pirmā partija un vēl citas jau aizmirstas).Latvijai vislielākais kauna traips bija,ir un būs bēdīgi slavenais viszinis Lembergs.Tauta,atveriet acis un ausis.Pietiek klausīties vienu frāzi-naudas nepietiek!Vadiet valsti tā,lai pietiktu nauda,domājiet un pēdējais laiks sākt strādāt(bet ne Lemberga pavadā)!

Grieķija pabeidz «glābšanas aizņēmumu» programmu

Grieķijas valdība pirmdien ir beigusi aizņemties naudu no starptautiskiem aizdevējiem tās finanšu glābšanas programmas ietvaros, kas tai ļāva saņemt kopumā 326 miljardus eiro no Eiropas Savienības un Starptautiskā Valūtas fonda apmaiņā pret aizdevēju prasītām reformām un stingru taupības politiku.

Elektroenerģijas cena Latvijā un Lietuvā pieaug, bet Igaunijā sarūk

Pagājušajā nedēļā elektroenerģijas biržas cena Latvijā un Lietuvā pieauga, turpretī Igaunijā saruka, aģentūru informē AS Latvenergo.

Mežaparka estrādes atjaunošanai plāno aizņemties 41 miljonu eiro

Rīgas pašvaldība Mežaparka Lielās estrādes atjaunošanas otrā posma pirmās daļas realizēšanai no Valsts kases aizņemsies 41 miljonu eiro ar pievienotās vērtības nodokli, šādu ieceri atbalstīja Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja.

Bezdarbs Igaunijā pēdējo 10 gadu zemākajā līmenī

Bezdarba līmenis Igaunijā 2018.gada otrajā ceturksnī bijis 5,1%, kas ir zemākais līmenis pēdējos desmit gados, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

Šķēles ģimenei piederošās Sabiedrības privātajiem ieguldījumiem grupas peļņa pērn – 7,313 miljoni eiro

Ekspremjera Andra Šķēles ģimenei piederošās finanšu ieguldījumu kompānijas Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 14,338 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,6% vairāk nekā 2016.gadā, savukārt grupas peļņa samazinājās par 20,2% un bija 7,313 miljonu eiro apmērā.

Likumprojektu par veselības pakalpojumu apmaksu varētu skatīt nākamnedēļ

Veselības ministrijas izstrādāto likumprojektu, kas noteiks kritērijus medicīnas pakalpojumu iekļaušanai valsts apmaksājamo veselības aprūpes pakalpojumu klāstā, Ministru kabinets varētu skatīt nākamnedēļ, norāda veselības ministre Anda Čakša.

52 000 igauņu dzied Tallinā un internetā par godu Igaunijas neatkarībai

Kopumā 52 772 igauņi iesaistījušies līdzi dziedāšanas akcijā, kur, atzīmējot Igaunijas neatkarības atjaunošanas gadadienu, cilvēki varējuši «raut līdzi» gan estrādē Tallinā, gan izmantojot īpašu neklātienes risinājumu internetā.

FOTO: Ventspils ostā piestāj vācu slavenais kruīza kompānijas kuģis

Ventspils ostā brīvdienās ikviens varēja vērot vācu populārākās kruīzu kompānijas Phoenix Reisen kuģa Amadea  peldējumu pa Ventas upi. Šis ir pirmais no SIA Noord Natie Ventspils Terminals piesaistītajiem kruīza kuģiem, kas sekmē Latvijas un Ventspils atpazīstamību un tūrisma attīstību, norāda NNVT pārstāvji. 

airBaltic jūlijā pārvadā vairāk nekā 450 000 pasažieru

Latvijas lidsabiedrība airBaltic šī gada jūlijā pārvadājusi 452 646 pasažierus jeb par 15% vairāk nekā šajā periodā pērn uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos.

Rīgas meži: Līdz šā gada beigām zāģbaļķu cenas, visticamāk, būtiski nemainīsies

Līdz šā gada beigām zāģbaļķu cenas, visticamāk, būtiski nemainīsies, prognozē SIA Rīgas meži Realizācijas daļas vadītāja Jolanta Pavlova. Viņa atgādina, ka šā gada sākums meža nozarei Latvijā iezīmējās ar zāģbaļķu deficītu un augstām apaļkoku cenām.

Putins – kāzinieks Austrijas ārlietu ministres laulībās

Krievijas prezidents Vladimirs Putins apmeklējis Austrijas ārlietu ministres Kārinas Kneislas (Karin Kneissl) kāzas laikā, kad Austrija ir Eiropas Savienības prezidējošā valsts.

BTA: 55% vecāku gatavošanos Zinību dienai uzsāk jau augusta sākumā

Tāpat kā citus gadus jaunie vecāki jau laicīgi sāk gatavoties skolai un gaidāmajai Zinību dienai. Kā liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības BTA Baltic Insurance Company veiktās aptaujas rezultāti, 55% vecāku bērnu sagatavošanos skolai uzsāk jau augusta sākumā.

Latvijā sākas lielākās militārās mācības kopš neatkarības atjaunošanas

Latvijā pirmdien, 20.augustā, sākas un līdz 2.septembrim norisināsies lielākās militārās mācības kopš valsts neatkarības atgūšanas Namejs 2018.

Indijā postoši plūdi prasa dzīvības

Indijas dienvidus skāruši pēdējos simts gados postošākie plūdi. Pašreizējā lietus periodā Keralas pavalstī tos izraisījušas neierasti stipras lietavas. Plūdos kopš 8.augusta bojā gājuši 186 cilvēki.

Bez valsts veselības apdrošināšanas palikušo skaits varētu būt desmitreiz mazāks nekā sākotnēji lēsts

Bez valsts veselības apdrošināšanas palikušo personu skaits varētu būt desmit reizes mazāks nekā sākotnēji lēsts, izriet no veselības ministres Andas Čakšas aģentūrai LETA teiktā.

Marķētās dīzeļdegvielas realizācija pirmajā pusgadā samazinājusies par 1,1%

Iezīmētā dīzeļdegviela šogad pirmajā pusgadā realizēta kopumā 18 920 tonnu apmērā, kas ir par 218 tonnām jeb 1,1% mazāk nekā 2017.gada pirmajā pusgadā

Šonedēļ siltums pakāpeniski atkāpsies un bieži pūtīs brāzmains vējš

Pats nedēļas sākums būs silts, taču daudzviet līs. Nedēļas vidū būs salīdzinoši sauss laiks, un, pēc nedaudz vēsāka laika, īslaicīgi ieplūdīs siltāks gaiss. Nedēļas nogalē siltums atkāpsies, un būs vējains un lietains laiks.

De facto: «Jūrmalgeitas» Milušs apspēlē Latviju Krievijas tiesā

Jau vairākus gadus Latvija cenšas panākt, lai Krievijas tiesa atzīst un izpilda Jurmalgeitā notiesātā Germana Miluša piecu gadu cietumsodu, ziņo raidījums de facto. Tomēr LTV noskaidro, ka pagaidām tas nav izdevies.

BNN nedēļas apkopojums: VID meklē «nevainojamu reputāciju». Bezdarba līmenis Latvijā. OIK sarunu turpinājums

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Izaugsme; Deputāti; Virzība; Nākotne; Paziņojums; Pārmaiņas.

Ar krosa motocikliem bojā zemsedzi dabas parkos un Ķemeru Nacionālajā parkā

Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektori vairākās vietās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, ieskaitot Ķemeru Nacionālo parku, šajā vasarā konstatējuši, ka ar krosa motocikliem ievērojami bojāta mežu un kāpu zemsedze, kas var atstāt ilgstoši nelabvēlīgu ietekmi uz augāju un biotopiem.

Oktobrī skatīs Eigima sūdzību par lēmumu, kas skar politiķa valsts valodas prasmes

24.oktobrī plkst.10 Daugavpils tiesa Preiļos sāks skatīt Daugavpils domes priekšsēdētāja Riharda Eigima sūdzību par Valsts valodas centra pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā attiecībā uz viņa valsts valodas lietojumu.

Ar mentoru apmācību uzsāk onkoloģisko pacientu pašpalīdzības kustību

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība Dzīvības koks uzsāk mentoru kustību, lai apvienotu aktīvus cilvēkus, kuri saskārušies ar vēzi, un tagad paši ir gatavi dalīties pieredzē un palīdzēt tikt galā ar pārbaudījumiem citiem. Mentoru kustība ir brīvprātīga, plānots, ka tā varēs sniegt atbalstu tiem onkoloģiskajiem pacientiem, kuri tikko kā sākuši ārstēšanas procesu, vai arī nesen tam izgājuši cauri un nezina, kā dzīvot tālāk.

Rīgas Centrāltirgū konfiscē 231 579 gabalus tabakas izstrādājumu un 131 litru alkohola

Pagājušajā nedēļā Valsts policija pabeidza izmeklēšanu vienā no kriminālprocesiem par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielos apjomos. Kopumā tika veiktas 176 sankcionētas kratīšanas, kuru rezultātā tika izņemti 231 579 gabali tabakas izstrādājumu un 131 litrs alkoholisko dzērienu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām.

Eurostat: Latvijā jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina piektdien, 17.augustā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Latvijā ražotā piena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski aug importētā apmērs

Latvijā ražotāpiena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski palielinās importētā piena apmērs, atzīst Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.