Borels: Notikumi Vašingtonā ir trauksmes signāls demokrātiskām valstīm

ES augstais ārlietu un drošības politikas pārstāvis Žuzeps Borels (Josep Borrell) vērtējis, ka pūļa ielaušanās ASV Kongresa ēkā pagājušajā nedēļā vērtējama kā trauksmes signāls arī citām demokrātiskām valstīm saistībā ar demokrātisko vērtību degradāciju un dezinformācijas izplatību sociālajos medijos.

«Tas, ko redzējām trešdien, bija tikai kulminācija ļoti satraucošu notikumu virknei, ko pēdējos gados esam novērojuši visā pasaulē. Tam jābūt kā modinātāja zvanam visiem demokrātijas aizstāvjiem,» svētdien, 10.janvārī, Borels rakstījis ES Eiropas Ārējās darbības dienesta tīmekļa vietnē.

Lasiet arī: Video: ASV Kongresā iebrucis neapmierināto pūlis un ticis padzīts ar upuriem

«Mums ir jācīnās stiprāk pret dezinformāciju un jāatjauno globālā sadarbība, lai popularizētu likuma varu un demokrātiskas vērtības,» ES augstais ārlietu un drošības politikas pārstāvis.

Pirmdien, 11.janvārī, ASV Kongresā dominējošā ASV Demokrātiskā partija mēģinās panākt likumdevēju atbalstu ASV prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) impīčmentam saistībā ar trešdienas, 6.janvāra, notikumiem Vašingtonā.

ASV galvaspilsētā ir noteikta komandantstunda pēc tam, kad 6.janvārī liela huligānu grupa ielauzās Kapitolija ēkā, pārtraucot Trampa sāncenša ASV prezidenta vēlēšanās, Džo Baidena (Joe Biden), apstiprināšanu kā vēlēšanu uzvarētāju. Sadursmēs ar policiju un drošībniekiem gāja bojā pieci cilvēki.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas