BP aizliegts slēgt jaunus līgumus ar ASV

British Petroleum (BP) uz laiku aizliegts slēgt jaunus līgumus ar Amerikas Savienoto Valstu valdību, informē ASV Vides Aizsardzības aģentūra (EPA).

Nav zināms, cik ilgi aizliegums būs spēkā, taču nesen BP piespriests maksāt arī rekordlielu naudas sodu par 2010.gadā notikušo naftas noplūdi Meksikas līcī, raksta BBC.

EPA savu lēmumu pamato, norādot, ka BP trūkst godprātības, risinot noplūdes radītās problēmas.

Savukārt BP norāda, ka saistībā ar noplūdi kompānija iztērējusi 14 miljardus ASV dolāru (7,4 miljardus latu).

«Pēdējo piecu gadu laikā BP Savienotajās Valstīs ir investējusi vairāk nekā 52 miljardus ASV dolāru (27,6 miljardus latu) – vairāk nekā jebkura cita naftas vai gāzes kompānija un vairāk nekā tā investē jebkurā citā valstī, kur notiek tās biznesa darbība. Papildus šīm investīcijām BP līdz šim ir iztērējusi vairāk nekā 14 miljardus ASV dolāru (7,4 miljardus latu) naftas noplūdes radīto seku likvidēšanai,» stāsta kompānijas pārstāvji.

BP uz laiku aizliegts slēgt jaunus līgumus ar federālo valdību, saņemt grantus un citu finansiālu atbalstu. EPA skaidro, ka aizliegums būs spēkā līdz brīdim, kad kompānija varēs pierādīt, ka tās darbība atbilst federālajiem uzņēmējdarbības standartiem.

Aizliegums neattiecas uz jau esošajiem BP līgumiem ar ASV valdību.

Jāatzīmē, ka 20% no kopējā naftas apjoma BP iegūst tieši ASV. Turklāt kopš 2007.gada kompānija ieguldījusi vairāk nekā 52 miljardus ASV dolāru (27,6 miljardus latu) dažādu enerģētikas projektu attīstībā.

BP ir arī lielākais ASV Aizsardzības departamenta degvielas piegādātājs. 2011.gadā kopējā līguma summa sasniegusi aptuveni 1,35 miljardus ASV dolāru (0,72 miljardus latu), turklāt, salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, tā pieaugusi par 33%.

Jāatzīmē, ka laikā, kamēr noritējusi naftas noplūdes radīto seku likvidēšana, BP izdevies noslēgt degvielas piegādes līgumu ar Pentagonu.

BNN jau vēstīja – 2010.gadā, Meksikas līcī eksplodējot BP naftas ieguves platformai Deepwater Horizon, bojā gāja 11 cilvēki. Tā kļuva par pasaules vēsturē lielāko naftas noplūdi.

BP atzinis savu vainu 14 ar noplūdi saistītās apsūdzībās.

Ref: 110.000.103.2745

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas