Braku mežs izsolē pārdots par 96 000 eiro

29.janvārī notikušajā Braku meža izsolē cirsmas pārdotas par 96 000 eiro, informē izsoles komisijas priekšsēdētāja Vineta Bagatska. Izsolē piedalījušies visi seši pieteikušies pretendenti, un īpašums nosolīts par 96 000 eiro. Izsoles gala cena ievērojami pārsniedz sākumcenu, kas bija noteikta 61 000 eiro apmērā.

Plašāku informāciju par izsoli Bagatska gan nesniedza, jo rezultāti vēl jāapstiprina domes sēdē.

Jau vēstīts, ka pašvaldības rīkotajā izsolē piedāvāts iegādāties 2 933 kubikmetrus koksnes jeb 26,7 hektārus meža. No tā 6,6 hektāros tiek pieļauta kailcirte, 12,7 hektāros būs jāveic izlases cirte, 0,7 hektāros – kopšanas cirte, bet 6,7 hektāros – sanitārā cirte.

Pašvaldība precizējusi cirsmas apjomu, jo iepriekš par Braku meža izciršanu iebilda gan aktīvisti, gan arī Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde (NKMP), kas mudināja precizētu izsoles noteikumus. Iepriekš Ērgļu novada pašvaldība plānoja ļaut šajā mežā izstrādāt daudz vairāk koksnes un izsolē piedāvāja 4 056 kubikmetrus kokmateriālu.

Ziņots, ka vairāki aktīvi Ērgļu novada iedzīvotāji nav apmierināti ar pašvaldības lēmumu izsolīt Braku meža cirsmu pie Blaumaņa dzimtajām mājām un cer nosargāt mežu no izciršanas.

Braku meža nosargāšanai aizvadītā gada novembrī tika rīkots arī iedzīvotāju pikets, kurā aptuveni 25 cilvēki pauda neapmierinātību par ieceri izcirst Braku mežu.

Novada domes opozīcijas deputāts Māris Olte, kurš pārstāv apvienību Kopā ir spēks, iepriekš pauda sapratni, ka nav iespējams mainīt pašvaldības plānus attiecībā uz visu Braku mežu, taču, «ja izdosies nosargāt zibens šķelto akmeni un 100 soļu taku, tad to jau varēs uzskatīt par mazo uzvaru». «Ja no izciršanas izdosies nosargāt šo Brakiem visraksturīgāko ainavu, tad mēs to uzskatīsim par savu mazo uzvaru,» sacīja Olte.

Olte skaidroja, ka neapmierinātības pamatā ir «pašvaldības nemākulīgā saimniekošana», jo pašvaldības iecere esot nocirst visu mežu uzreiz, nevis saimniekot tā, lai to savestu kārtībā vairāku gadu garumā.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas