Brandava vietā SIA Rīgas karte stājas Meirāns

Pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” pagaidu valdes loceklis Jānis Meirāns

SIA Rīgas karte dalībnieku sapulcē otrdien, 9.aprīlī, par trešo uzņēmuma valdes locekli iecelts SIA Rīgas satiksme (RS) pagaidu valdes loceklis Jānis Meirāns, BNN informēja Rīgas kartes pārstāvji.

Jau vēstīts, ka Rīgas kartes valdē amats atbrīvojas, kad marta vidū no valdes locekļa amata atkāpās ar korupcijas noziegumiem aizdomās turētais Aleksandrs Brandavs.

Meirāna pienākumu lokā būs savstarpējās sadarbības projektu ar RS attīstība, tostarp arī jaunās e-talona papildināšanas mobilās aplikācijas darbības uzsākšana.

«Ilgstošā nestabilitāte Rīgas domē un RS ir aizkavējusi atsevišķu e-talona sistēmas modernizācijas projektu virzību. Tostarp vairāk nekā piecus mēnešus ir aizkavējusies mobilās aplikācijas ieviešana visu e-talona veidu papildināšanai, kas pasažieriem atvieglotu norēķināšanās kārtību par tramvaju, trolejbusu un autobusu izmantošanu, kā arī samazinātu kopējās biļešu sistēmas izmaksas,» teic SIA Rīgas karte valdes priekšsēdētājs un ASV akcionāru pārstāvis uzņēmumā Ēriks Morizūrs (Eric Morizur).

«Jaunā programmatūra ir izstrādāta, tās sagatavošanas, testēšanas un ieviešanas izmaksas pilnībā sedz Rīgas karte. Ļoti ceru, ka līdz ar Meirāna apstiprināšanu, situācija normalizēsies un atkal varēsim saskaņoti turpināt darbu pie Rīgas sabiedriskā transporta norēķinu sistēmas attīstības. Lai jaunā aplikācija sāktu strādāt, nepieciešama tikai RS piekrišana. Līdzīga aplikācija šobrīd ir ieviešanas procesā arī Parīzes sabiedriskā transporta lietotājiem, kur darbojas tehnoloģiski analoga biļešu sistēmas platforma kā Rīgā,» norāda Morizūrs.

Paralēli starptautiskā auditorkompānija PricewaterhouseCoopers šobrīd veic SIA Rīgas karte auditu. Tā gala ziņojums tiek plānots maija sākumā, ziņo uzņēmuma pārstāvji.

Jāpiemin, ka 2018.gada Saeimas vēlēšanās Meirāns kandidēja no Latvijas Reģionu apvienības saraksta.

Jau ziņots, martā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) paziņoja, ka ir sācis kriminālprocesu par uzņēmuma Rīgas karte amatpersonas izdarītiem, iespējams, noziedzīgiem nodarījumiem, proti, kukuļdošanu un starpniecību kukuļošanā.

KNAB norādīja, ka krimināllietas materiāli satur ziņas par kukuļa nodošanu starpniekam tālākai nodošanai amatpersonām, lai tās, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu darbības kukuļa devēja interesēs.

Kriminālprocesā tika aizturētais Brandavs ir partijas Gods kalpot Rīgai biedrs, kā arī patiesā labuma guvējs pilnsabiedrībā Rīgas mikroautobusu satiksme.

Tāpat Brandavs līdz 7.martam ieņēma RS Elektronisko norēķinu projektu daļas vadītāja amatu, tomēr saistībā ar KNAB darbībām uzņēmuma valde viņu atstādināja.

7.martā, KNAB Brandavam piemēroja drošības līdzekli – 200 000 eiro lielu drošības naudu, kā arī aizliegumu tuvoties noteiktām personām un aizliegumu izbraukt no valsts. KNAB apliecināja, ka drošības nauda ir iemaksāta un amatpersona tās pašas dienas vakarā tika atbrīvota.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka KNAB sāktais kriminālprocess, kurā tika aizturēts Brandavs, nav saistīts ar auditorkompānijas Ernst&Young sagatavoto ziņojumu par situāciju RS.

Rīgas karte ir 2007.gadā dibināts uzņēmums, kurš izveidoja un uztur Rīgas sabiedriskā transporta un autostāvvietu elektronisko norēķinu sistēmu. Uzņēmuma akcionāri ir RS (51%) un ASV tehnoloģiju kompānija Conduent (49%), kas agrāk bija pazīstama ar zīmolu Xerox. SIA Rīgas karte valde darbojas trīs cilvēku sastāvā, tostarp ASV/Francijas investorus Conduent Transportation uzņēmumā pārstāv Morizīrs, bet RS – Meirāns un Pavels Tulovskis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas