Brazīlijā aizliedz ugunskurus; sargāt Amazones lietusmežu nosūta armiju

Brazīlijā 120 dienas būs aizliegta ar varasiestādēm nesaskaņotu ugunskuru kurināšana. Dienvidāfrikas valstij saskaroties ar lielu sausumu un Amazones lietusmežā tuvojoties ikgadējam mežizstrādes teritoriju dedzināšanas periodam, tā lēmis Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru (Jair Bolsonaro), vēsta kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters.

Bolsonaru rīkojumu par ugunskuru aizliegšanu uz 120 dienām izdevis otrdien, 29.jūnijā. Dienu iepriekš viņš norīkojis Brazīlijas armijas vienības, lai tās censtos apturēt pasaulē lielākā lietusmeža izzāģēšanu.

Bolsonaru šādi rīkojies katru gadu kopš 2019.gada, taču neviens no lēmumiem līdz šim nav spējis mazināt nelikumīgās mežistrādes apjomu un mežu ugunsgrēkus Brazīlijas mežos. 2020.gadā Amazones lietusmeža izzāģēšanas apjoms pat sasniedzis augstāko rādītāju pēdējo 12 gadu laikā, un saskaņā ar Brazīlijas kosmosa izpētes institūta INPE datiem, mežs izzāģēts aptuveni 11 kvadrātkilometru platībā.

Lasiet arī: Meža terapija – atjaunota smadzeņu darbība, garastāvoklis un citi labumi

«Kas padara situāciju vēl sliktāku, šogad novērojama La Niña dabas parādība, kas veido īpaši sausus laikapstākļus Amazones dienviddaļā. Tas paplašina iespējas veikt mežizstrādi un dedzināšanu,» norādījusi bezpeļņas organizācija Amazones Vides pētījumu institūts, vēsta Reuters.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas