Brazīlijā, sabrūkot aizsprostam, liels skaits upuru un bezvēsts pazudušo

Glābšanas dienesti Brazīlijā apstiprinājuši 58 cilvēku bojāeju un ap 300 bezvēsts pazudušo pēc tam, kad valsts austrumos kādā karjerā sagruvis dambis, kas saturējis lielu dubļu un karjera atkritumu masu.

Kā pirmdien, 28.janvārī, vēsta kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters, nelaime notikusi Minasžeraisas pavalstī, kalnos pie Brumadiņu pilsētas. Ir negaidīti sabrucis aizsprosts ieguves rūpniecības uzņēmuma Vale karjerā.

Dambis sagruvis piektdien, 25.janvārī, atsvabinot spēcīgu dubļu un bīstamu atkritumu vilni. Tas, gāžoties lejup no kalna, pārrāvis dzelzceļa tiltu, daļēji apracis kalnraču ēdnīcu, paša uzņēmuma administratīvās ēkas un nodarījis postījumus Brumadiņu pilsētā.

Upuru tuvinieki ir pauduši izmisumu un dusmas, ko pastiprina fakts, ka šī pēdējos desmit gados ir kārtējā līdzīga rakstura traģēdija Brazīlijas ieguves rūpniecībā. Vale izpilddirektors Fabio Sčvartsmans (Fabio Schvartsman) savukārt norādījis, ka karjera aizsprosts bijis būvēts atbilstoši būvnormatīvu un drošības prasībām, turklāt vēl janvāra sākumā uzņēmumā saņemts atzinums, ka dambja konstrukcija ir droša.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas