Brāzmainā vēja dēļ saņemti 13 izsaukumi; glābšanas darbi turpinās arī šodien

Saistībā ar brāzmaino un spēcīgo vēju, aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz vairākiem izsaukumiem visā Latvijā – septiņos gadījumos, lai sazāģētu nolūzušos kokus un aizvāktu tos no ceļa braucamās daļas, vienā gadījumā, lai atbrīvotu no nolūzuša koka vieglo automašīnu G.Astras ielā Rīgā un vienā gadījumā, lai noņemtu nolūzušu koku no kioska Gobas ielā Rīgā.

Šorīt glābšanas darbi saistībā ar stipro vēju turpinās. Kokneses novada Bebru pagastā koks uzkrita uz dzīvojamā vagoniņa, kamēr apmēram 60 gadus vecs vīrietis atradās tajā. Ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja nokritušo koku, izglāba vīrieti un nodeva viņu neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem.

Savukārt Baldones novadā tika sazāģēts nolūzis koks, kurš bija iekritis elektrības vados un atradās pāri ceļam un Rīgā Slokas ielā koks bija nokritis uz ceļa braucamās daļas, bet Maskavas ielā Rīgā ugunsdzēsēji glābēji novāc jumta fragmentu, kurš karājās virs trotuāra un apdraudēja garāmgājējus.

Kopumā aizvadītajā diennaktī, līdz 31.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 46 izsaukumus. Dzēsti 15 ugunsgrēki, veikti 23 glābšanas darbi un saņemti septiņi maldinājumi, savukārt ugunsgrēkā cieta divi cilvēki.

Vakardien plkst. 8.54 VUGD saņēma izsaukumu uz 11.novembra krastmalu Rīgā, kur 100m no krasta Daugavā slīka vīrietis. Ar laivas palīdzību ugunsdzēsēji glābēji nokļuva līdz vīrietim, nogādāja viņu krastā un nodeva neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam.

Naktī plkst. 00.18 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Dzilnas ielu Rīgā, kur deviņstāvu dzīvojamās mājas devītā stāva dzīvoklī bija piededzis ēdiens, kas radīja piedūmojumu. Ugunsgrēks 0,02m2 platībā tika likvidēts pirms ugunsdzēsēju ierašanās. Ugunsgrēkā cieta 62 gadus veca sieviete un 63 gadus vecs vīrietis, kuri saindējās ar dūmiem, tomēr no neatliekamās medicīniskās palīdzības atteicās.

Vakardien tika saņemti izsaukumi arī uz Jelgavas novada Svētes pagastu un Jaunciema gatvi Rīgā, kur dega trīsstāvu neapsaimniekotas ēkas griestu pārsegums 30m2 platībā un dārza māja 30m2 platībā. Kā arī aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās dzēst degošus atkritumus, divas degošas vieglās automašīnas un šķūnīti, kā arī vairākos dzīvojamo māju dūmvados degošos sodrējus.

Ref:103.000.103.2751

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas