Brexit dienā Lielbritānijā nekas nemainās, bet uzmirdz viedokļu atšķirības

Lielbritānija naktī uz sestdienu, 1.februāri, oficiāli atstās Eiropas Savienību (ES). Ikdienas dzīvē valstī nekas nemainīsies kā to paredz pārejas periods līdz 2020.gada beigām, taču prieks un protesti, kas redzami, britu salās atgādina par krasām viedokļu atšķirībām, raksta The Guardian un BBC.

Ministrs izjūt sajūsmu un atvieglojumu

Lielbritānijas valdības ministram Maiklam Gouvam (Michael Gove), kurš ir atbildīgs par valsts gatavošanos Brexit, raidorganizācija BBC uzdevusi jautājumu par to, kā viņš jutīsies valsts izstāšanās brīdī.

«No vienas puses, jutīšos atvieglots, ka ir beigušās trīs ar pusi gadus ilgas politiskas ķildas, no otras puses, būšu sajūsmā, ka tas, par ko divkārt nobalsojusi britu tauta – 2016.gada referendumā un parlamenta vēlēšanās pirms pagājušiem Ziemassvētkiem – beidzot sāks īstenoties,» sacījis Gouvs.

Skotu valdība: Skumjas ar dusmu pieskaņu

Citu skatījumu paudusi Skotijas pirmā ministre Nikola Stērdžona (Nicola Strugeon). Tas ir likumsakarīgi, jo izstāšanās referendumā vairums Skotijas iedzīvotāju nobalsoja pretēji britu iedzīvotāju vairākumam, proti, par palikšanu ES.

Stērdžona komentējusi, ka šajā Lielbritānijas daļā notikums tiek uztverts ar skumjām, kam ir dusmu pieskaņa, ziņo The Guardian.

Politiķe, kura vēlas sarīkot atkārtotu Skotijas referendumu par neatkarību no Lielbritānijas, arī paudusi cerību par labāku nākotni: «Nākotni, kur mūsu ceļu kā valstij nosaka cilvēki, kuri šeit dzīvo.»

Svinības mijas ar protestiem

Saistībā ar izstāšanos paredzētas gan mērenas oficiālas svinības, gan protesta akcijas.

Par otrajām gādā akcijas Leave a Light On dalībnieki, kuru aicinājumam pulcēties uz piketu sveču gaismā atsaukušies iedzīvotāji virknē Anglijas un Skotijas pilsētu, ziņo The Guardian.

Ziemeļīrijā īru republikāņu partija Sinn Féin plāno īstenot protesta akcijas ar devīzi: «Pierobežas kopienas pret Brexit».

Lielbritānijas izstāšanās sāksies naktī uz 1.februāri, bet valsts faktiskā izstāšanās šobrīd ir gaidāma, kad noslēgsies Brexit pārejas periods. Britu valdība apņēmusies periodu nepārcelt tālāk par 2020.gada 31.decembri.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas