Brexit iestrēgst Lielbritānijas parlamentā; Džonsons apsver jaunas vēlēšanas

Boriss Džonsons

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons (Boris Johnson) rosinās vispārējās vēlēšanas, ja Eiropas Savienības (ES) aicinās Brexit atlikt līdz janvārim, ziņo BBC.

Lai gan otrdien, 22.oktobrī, Lielbritānijas parlaments piekrita Džonsona Brexit plānam, tas neapstiprināja tā ieviešanas termiņus, līdz ar ko likumprojekts apturēts un ES līderiem jālemj, vai atlikt Brexit un uz cik ilgu laiku.

Vēstulē, ko Džonsonam nācās nosūtīt Eiropas līderiem pēc tam, kad viņa Brexit plāns parlamentā neguva atbalstu sestdien, 19.oktobrī, lūgts triju mēnešu pagarinājumu. Džonsons pats vēstuli gan neparakstīja un apgalvoja, ka tā ir parlamenta, nevis valdības vēlme.

Pēc balsojuma Džonsons parlamentāriešiem atgādinājis, ka viņš aizvien iecerējis, ka Lielbritānija ES pametīs 31.oktobrī, bet atzina, ka viņam nāksies uzklausīt ES līderu viedokli.

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks (Donald Tusk) Eiropas līderiem ieteicis atbalstīt Brexit termiņa atlikšanu, tomēr konkrētus laiku neminēja.

BBC ziņo, ka ES līderi Lielbritānijai varētu piešķirt fleksiblu termiņu – tas varētu būt garākais iespējamais pagarinājums, taču briti ES varētu atstāt arī pirms beigu datuma.

«Salauztais parlaments»

Tikmēr avoti Dauningstrītā ziņo, ka Džonsons nebūtu mierā ar tik ilgu pagarinājumu: «Sestdien parlaments lūdza noilgumu līdz janvārim, un šodien parlaments palaida garām savu pēdējo iespēju.»

«Ja parlamenta pieprasīto pagarinājumu apstiprinās Briselē, vienīgais veids, kā valsts var doties tālāk, ir vēlēšanas. Šis parlaments ir salauzts,» skaidroja anonīmais avots.

Pirms otrdien. 22.oktobri, notikušā balsojuma Džonsons draudējis atsaukt visu likumprojektu un sasaukt vispārējās vēlēšanas, ja neapstiprina izstāšanas termiņus. Ministru prezidents vēlēšanas tomēr nevar izsludināt viens pats, un viņam nepieciešams parlamenta atbalsts.

Lasiet arī: Lielbritānijas parlaments lemj atlikt Brexit

Opozīcija iepriekš izslēgusi iespēju par jaunām vēlēšanām, kamēr vien uz sarunu galda atradīsies arī bezvienošanās Brexit iespēja.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas