Brexit problēmai vienīgais risinājums ir Ziemeļīrijas protokols, tā fon der Leiena

Par tirdzniecības problēmām starp ES un Lielbritāniju Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen) ir vainojusi valsts izstāšanās procesu. ES amatpersona tomēr atkārtojusi piedāvājumu rast praktiskus risinājumus politiskās spriedzes Ziemeļīrijā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Kopš Lielbritānija šogad atdalījusies no ES tai piederošajā Ziemeļīrijā, kurai nav fiziskas robežas ar ES sastāvā ietilpstošo Īriju, britiem lojālā Ziemeļīrijas iedzīvotāju daļa paudusi satraukumu par teritorijas attālināšanos no Londonas atšķirīgo tirdzniecības regulējumu abpus Īrijas jūrai.

Lasiet arī: Lamanša zvejas strīdā iesaista franču un britu karakuģus

Otrdien, 25.maijā, fon der Leiena Briselē aizstāvējusi esošo regulējumu, kas paredz Ziemeļīrijai faktiski palikt ES vienotajā tirgū.

«Šobrīd mums ar Lielbritāniju ir pienākums darīt visu, ko vien mēs varam, lai mazinātu saspīlējumu Ziemeļīrijā, un šī iemesla dēļ mēs pētām praktiskus risinājumus, lai palīdzētu samazināt ikdienas dzīves traucējumus līdz minimumam,» sacījusi ES izpildvaras vadītāja.

Pagājušajā nedēļā britu Ziemeļīrijas Lojālistu kopienu padome, kurai ir saiknes ar bijušiem militāro grupējumu dalībniekiem, nāca klajā ar brīdinājumu iespējamu vardarbības pastiprināšanos. Organizācijas vērtējumā spriedze saistībā ar Brexit «ļoti iespējams ir visbīstamākā, kāda tā bijusi daudzu gadu garumā», bet britu izstāšanās līguma Ziemeļīrijas protokols būtu jāatceļ, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas