Brīdina: Divkāršojies automašīnu zādzību skaits Latvijā

Automobiļu vadītājiem ar bezatslēgas aizdedzes, jeb Keyless Go sistēmu, ir vērts satraukties, jo pēdējo mēnešu laikā strauji pieaudzis tieši šo auto zādzību skaits, BNN ziņo apdrošināšanas kompānijas Gjensidige pārstāvji.

Apdrošināšanas sabiedrības Latvija speciālisti brīdina, ka aizvien aktīvāk uzdarbojas autozagļi, un šogad, salīdzinot ar šo pašu laika posmu pērn, dubultojies nozagto automobiļu skaits.

 Latvija eksperts norāda, ka Latvijā katru mēnesi tiek nozagti 20—30 automobiļi, kuru izlaides gads nepārsniedz 15 gadus. «Vieglie automobiļi, kas jaunāki par pieciem gadiem, bieži ir aprīkoti ar bezatslēgas aizdedzes sistēmām (Keyless Go). Tā ir ļoti ērta autovadītājiem, taču arī pievilcīga autozagļiem. Jāatzīmē, ka zagļu iemaņas ar katru gadu pilnveidojas un viņi sāk izmantot viedas auto zagšanas tehnoloģijas un zādzības veic ātri. Šādos gadījumos automobili var aizsargāt apdrošināšana un papildu aizsardzības sistēmas,» vēsta Gjensidige Latvija Transportlīdzekļu atlīdzību grupas vadītājs Dāvids Lēvalds.

Visvairāk cieš tie automobiļi, kas aprīkoti ar bezatslēgas aizdedzes sistēmām. «Lai iedarbinātu šādu automobili, pietiek aptuveni uzminēt, kurā vietā varētu atrasties tā atslēga. Zagļi izmanto tikai dažus simtus eiro vērtu tehnoloģiju, kas palielina atslēgas darbības rādiusu. Parastais atslēgas darbības rādiuss ir daži metri, bet zagļu rīcībā esošā iekārta to paplašina līdz vairākiem simtiem metru. Ja automobilis atrodas pie mājas, kurā ir atslēga, noziedznieki to aktivizē, atslēdz durvis un iedarbina transportlīdzekli,» stāsta Lēvalds.

Apdrošināšanas eksperts apstiprina, ka transportlīdzekļu īpašnieki par sava automobiļa drošību parasti aizdomājas tikai tad, kad paši personīgi cieš no autozādzības. Līdz tas nav noticis, daļa autovadītāju izvēlas apdrošināšanai nepieciešamo automobiļa aizsardzības līdzekli.

Šī gada pirmajos četros mēnešos vien Gjensidige Latvija ir pieteikti zādzību gadījumi par kopējo summu 247 800 eiro, kas ir gandrīz četras reizes vairāk nekā pērn. Tas nozīmē, ka aizvien biežāk tiek zagti jauni automobiļi ar modernajām bezatslēgas aizdedzes ierīcēm, uzsver apdrošinātāji.

Kā liecina uzņēmum pieejamie dati, joprojām vispopulārākais mērķis autozagļiem ir BMW.

Ref:224.000.103.1265

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas