Brisele: ES ekonomikai šogad 8,3% lejupslīde — lielāka nekā gaidīts

Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks ekonomikas jautājumos Valdis Dombrovskis

Eiropas Komisija (EK) ir nākusi klajā ar ES ekonomikas vasaras prognozi un šobrīd lēš, ka bloka iekšzemes kopprodukts (IKP) 2020.gadā saruks par 8,3%, savukārt eirozonā lejupslīde prognozēta 8,7% apmērā.

Kā otrdien, 7.jūlijā, paziņojumā presei norādīja EK, tā samazinājusi savu iepriekšējo prognozi par bloka ekonomisko attīstību 2020.gadā, jo «ārlieguma pasākumu atcelšana notiek pakāpeniskāk, nekā tika pieņemts mūsu pavasara prognozē, [attiecīgi] ietekme uz saimniecisko darbību 2020. gadā būs būtiskāka par paredzēto».

Krietni pesimistiskāk

Pavasarī EK lēsa, ka samazinājums 2020. gadā būs ievērojami lielāks nekā pavasara prognozē paredzētie 7,7 % (eirozonā) un 7,4 % (visā ES).

Izaugsme 2021. gadā arī būs nedaudz vājāka, nekā prognozēts pavasarī — jūlija sākumā prognozēja EK ekonomisti.

«Mums arī turpmāk jāaizsargā darba ņēmēji un uzņēmumi un cieši jākoordinē mūsu politika ES līmenī, lai nodrošinātu, ka pēc krīzes pārvarēšanas mēs kļūsim vēl stiprāki un vienotāki,» norādījis Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks ekonomikas jautājumos Valdis Dombrovskis.

EK vārdā viņš skaidrojis: «Ārlieguma pasākumu ietekme uz ekonomiku ir lielāka, nekā mēs sākotnēji gaidījām. Mēs vēl aizvien peldam nemierīgos ūdeņos un saskaramies ar daudziem riskiem, tostarp vēl vienu liela apmēra infekciju vilni. Jebkurā gadījumā šī prognoze ir skaidrs apliecinājums tam, kāpēc mums jāpanāk vienošanās par mūsu vērienīgo atveseļošanas pasākumu kopumu NextGenerationEU ekonomikas atbalstam. Ja lūkojamies uz šo un nākamo gadu, mēs varam sagaidīt izaugsmes atjaunošanos, taču, ņemot vērā atšķirīgo atgūšanās tempu, mums būs jābūt modriem.»

ES dalībvalstis joprojām ir spēkā dažādi ierobežojoši pasākumi vīrusa izplatības ierobežošanai.

Eiropā kopš pandēmijas sākuma ar jauno koronavīrusu ir inficējušies 2 500 288 cilvēki un no slimības komplikācijām ir miruši 194 515 eiropieši. Tā liecina Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra dati par laiku līdz otrdienai, 7.jūlijam.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas