Briselē piekrīt aviācijas degvielas aplikšanai ar nodokli

Eiropas Komisijas (EK) vadošais loceklis zaļā kursa politikas jautājumos ir paudis atbalstu Vācijas Zaļo partijas aicinājumam beigt aviācijas degvielas atbrīvošanu no akcīzes nodokļa degvielai ar mērķi samazināt avioreisu skaitu ES teritorijā, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Franss Timermanss (Frans Timmermans), EK priekšsēdētājas vietnieks Eiropas zaļā kursa jautājumos, intervijā vācu mediju grupai Funke Media šonedēļ paudis nostāju attiecībā uz aviopārvadājumu jomu laikā, kad ES apņēmusies strauji samazināt CO2 izmešus. Amatpersona sacījis, ka, ja ES pilsoņus varētu pārliecināt gadā neveikt vairāk kā vienu ceļojumu ar lidmašīnu, «tad nebūtu problēmu ne klimatam, ne viņu maciņiem».

Lasiet arī: Kallasa Ukrainā pauž atbalstu mieram un apseko atbalsta finansējuma izmantojumu

Vācijā tuvojas parlamenta vēlēšanas, un reitingi liecina, ka par otro populārāko politisko spēku ir kļuvusi partija Zaļie. Vācijā līdzīgi kā daudzās citās valstīs no enerģētikas nodokļiem ir atbrīvota aviācijas degviela, kuras pamatā ir kerosēns.

Zaļo kanclera kandidāte Annelena Bērboka (Annalena Baerbock) norādījusi, ka Zaļo vadībā valstī ar nodokļu politikas izmaiņām tiktu panāktas tuva attāluma avioreisu beigas. Komentējot to, Timermanss sacījis: «Es atbalstu nodokļu iekasēšanu no kerosēna tāpat kā no pārējām degvielām». Viņaprāt, «nevienam nav jālido 10 vai 12 reizes gadā», vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas