Brisele rosina vienādas lādētāja ligzdas prasību visu firmu tālruņiem un planšetēm

Eiropas Komisija ierosinājusi ieviest prasību, lai visi viedtālruņi, planšetes un citas elektropreces no 2023.gada ES tirgū nonāktu ar viena veida kontaktligzdu un viena veida lādētāja vadu, vēsta Beļģijas ziņu portāls EurActiv.

Priekšlikums paredz vienādot elektronikas preču uzlādes ligzdas uz USB C tipa ligzdu, lai ar šāda tipa uzgali būtu universāls lādētāja vads, kam otrā galā būtu arī vienādots USB PD vieda uzgalis jeb kontaktspraudnis.

Lasiet arī: Būs vienota sistēma, kurā iedzīvotājiem aplūkojami visi atvieglojumi

«Ar mūsu priekšlikumu patērētāji Eiropā varēs lietot vienu lādētāju visām pārnēsājamām elektroierīcēm. Tas ir ļoti svarīgs solis par labu ērtākai lietošanai un atkritumu apjoma samazināšanai,» tā ceturtdien, 23.septembrī, sacījis ES rūpniecības komisārs Tjerī Bretons (Thierry Breton).

Vienlaikus Eiropas Komisija piedāvājusi arī priekšlikumus, lai cīnītos pret dažādu elektropreču komplektu tirgošanu. Tas nozīmē, ka viedtālruņu ražotāji varēs pārdot elektroierīci kopā ar tās lādētāju, taču ražotājiem tiktu uzdots arī piedāvāt lādētāju atsevišķai pirkšanai, vēsta EurActiv.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas