Briseli mudina apturēt finansējumu Ungārijai par likuma varas ierobežošanu

Eiropas Parlamenta deputāti aicinājuši Eiropas Komisiju apturēt finansējumu Ungārijai saistībā ar, deputātu skatījumā, smagiem likuma varas pārkāpumiem. Premjerministra Viktora Orbāna (Viktor Orbán) kontrolētais Ungārijas parlaments nesen pieņēmis likumu, ar ko skolu programmā aizliegts atainot seksuālās minoritātes, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Kopš 2021.gada sākuma ES ir spēkā regula, kas paredz, ka ES dalībvalstīm, kuras saņem bloka finansējumu, ir jāsaglabā demokrātiska valsts pārvalde ar tai raksturīgo varu līdzsvaru jeb likuma varu. Ungārija, kura, piemēram, 2018.gadā no ES saņēma 6,3 miljardus eiro, un no bloka ekonomikas atjaunošanas un noturības fonda lūgusi Eiropas Komisijai piešķirt tai papildu 7,2 miljardus eiro, jau ilgstoši tiek kritizēta no citu ES dalībvalstu un eiroparlamentāriešu puses par nesaimnieciskiem ES naudas tēriņiem. Kā piemēri tiek minēti ielu apgaismojuma projekta finansējuma nonākšana pie Orbāna znota un retro vilciena līnijas izveide uz Ungārijas premjerministra dzimto ciematu.

Lasiet arī: Obama nosauc Poliju par autoritāru valsti, Varšava aicina viņu atbraukt un paskatīties

Eiropas Parlamenta deputāti, kuri strādā lēmējiestādes budžeta uzraudzības komisijā norādījuši, ka trīs akadēmiķi atzinuši, ka minētās regulas izpratnē jēdziens «smagi likuma varas pārkāpumi» nozīmē, ka ES būtu juridiski pamatoti apturēt maksājumus Ungārijai, lai pasargātu ES nodokļu maksātājus.

Eiroparlamentāriešu uzmanību piesaistījis arī jūnijā Ungārijas Nacionālajā asamblejā pieņemts likums. Tas paredz, ka homoseksuāli cilvēki nedrīkst būt redzami skolu mācību saturā un televīzijas pārraidēs, kas paredzētas auditorijai līdz 18 gadu vecumam. Gaidāms, ka ceturtdien, 8.jūnijā, Eiropas Parlaments pieņems rezolūciju, ar ko Eiropas Komisija šai saistībā tiks mudināta sākt juridiskā pārkāpuma procedūru pret Ungāriju par seksuālo minoritāšu pārstāvju diskrimināciju, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas