Briti aicina ES apturēt izstāšanās noteikumu piemērošanu līdz 2023.gadam

Lielbritānijas valdība mēnesi pēc valsts atdalīšanās no ES aicinājusi ES saglabāt jaunā regulējuma atviegloto periodu tirdzniecības līdz 2023.gadam saistībā ar grūtībām nodrošināt kravu pārbaudes britu Ziemeļīrijas ostās, vēsta raidorganizācija BBC.

Ziemeļīrijas ostās izcēlušies asumi starp preču pārvadātājiem un kravu pārbaužu veicējiem. Pēc Brexit pārejas perioda beigām Lielbritānijā ietilpstošā Ziemeļīrija palika ES vienotajā tirgū, kamēr pārējā Lielbritānija to atstāja. Attiecīgi precēm, kas tiek vestas no pārējās valsts daļas uz Ziemeļīriju tiek veiktas kravu pārbaudes.

Otrdien, 2.februārī, šīs kravu pārbaudes ir apturētas saistībā ar to, ka ostas darbiniekiem tikuši izteikti draudi.

Londona ir vērsusies pie ES Eiropas Komisijas (EK) ar lūgumu paildzināt kravu pārbaužu noteikumu atvieglinātas ievērošanas periodu Ziemeļīrijā. Šāds periods bijis paredzēts līdz martam, bet britu valdības loceklis Maikls Gouvs (Michael Gove) nosūtījis vēstuli EK priekšsēdētājas vietniekam Marošam Šefčovičam (Maroš Šefčovič) ar lūgumu to paildzināt līdz 2023.gadam, vēsta BBC.

Izstāties no ES Lielbritānijas iedzīvotāji izlēma referendumā 2016.gadā. Pēc vētrainiem politiskiem notikumiem Lielbritānijā un sīvām sarunām ar ES puses vienojās par valsts izstāšanos, kas formāli notika 2020.gada sākumā, bet faktiski britu dalība ES tika izbeigta 2021.gada 1.janvārī.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas