Briti izmēģina furgonu sastrēgumu, kāds gaidāms, izstājoties no ES bez vienošanās

Lielbritānijai gatavojoties iespējai, ka valsts varētu pamest Eiropas Savienību bez vienošanās, pirmdien ticis veikts izmēģinājums ārkārtas kravas transporta kustības regulēšanai, imitējot sastrēgumu, kāds varētu rasties uz autoceļiem pie valsts noslogotākās kravas ostas.

Kā pirmdien, 7.janvārī, raksta britu ziņu portāls The Guardian, ārkārtas situācijas risinājums paredz izmantot pamestās Menstonas lidostas teritoriju kā autostāvvietu 6 000 kravas furgoniem.

Izmēģinājums pirmdienas rītā bijis biji maz apmeklēts, jo tajā piedalījušās tikai 89 kravas automašīnas.

Izmēģinājuma pasākumā furgoni sapulcināti lidostā un tālāk kontrolēti vadīti uz Duvras ostu. Duvrā ir lielākā Lielbritānijas osta, kur katru dienu tiek apkalpoti vidēji 10 000 kravas furgoni.

Izmēģinājuma laikā transporta kustība notikusi salīdzinoši raiti. Britu ceļu kravu pārvadājumu uzņēmumi atzinīgi novērtējuši valdības centienus gatavoties iespējamiem auto sastrēgumiem, tomēr pauduši kritiku, ka simulācija būtu bijusi jāveic sastrēguma stundas laikā un ka tā sarīkota pārāk vēlu.

Pārceltais ratifikācijas balsojums Lielbritānijas parlamentā par britu izstāšanās nolīgumu, ko jau atbalstījusi ES un Lielbritānijas valdība, notiks šajā vai nākamajā nedēļā. Valsts izstāšanās no ES paredzēta 2019.gada martā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas