Briti lūgs ES pārcelt izstāšanās datumu, meklēs kompromisu ar leiboristiem

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja (Theresa May) nolēmusi lūgt Eiropas Savienību pārcelt valsts izstāšanos no bloka, kas šobrīd plānota 12.aprīlī, un uzsākt sarunas ar parlamenta opozicionāriem, leiboristiem, lai vienotos par deputātu vairākumam pieņemamu izstāšanās variantu.

Kā vēsta britu sabiedriskais medijs BBC, Konservatīvās partijas līdere Meja ar šādu paziņojumu nākusi klajā otrdien, 2.aprīlī. Viņa paudusi cerību, ka divpusējās sarunās ar Leiboristu partijas galvu Džeremiju Korbinu (Jeremy Corbyn) izdosies nodrošināt viņa atbalstu jau esošajam izstāšanās nolīgumam ar ES, bet dokumentā par britu-ES nākotnes attiecībām tiktu iekļauta arī zināma daļa leiboristu prasību.

Leiboristu partijas nostāja ir, ka Lielbritānijai pēc izstāšanās ir jāpaliek muitas savienībā ar ES, kas nozīmē arī lielā mērā palikt ES tiesību aktu ietekmē, un labāk jāaizsargā strādājošo tiesības.

Mejas iecere paredz sarīkot britu parlamentā balsojumu par iespējamo abu partiju vienošanos līdz 10.aprīlim, kad ir gaidāma ES ārkārtas galotņu sanāksme par Brexit jautājumiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas