Britiem izstājoties bez vienošanās, robežkontrole Īrijā būs obligāta

Ja briti tiešām aizies no Eiropas Savienības bez vienošanās, tad abpus Īrijas robežai būs obligāti jāveic ES un Pasaules Tirdzniecības organizācijas preču pārbaudes, tā portālam The Guardian skaidrojis eksperts starptautiskā muitas regulējuma jautājumos.

Bijušais Eiropas Komisijas muitas regulējuma un procedūru daļas vadītājs, Maikls Lukss (Michael Lux), intervijā birtu ziņu portālam The Guardian skaidrojis, ka robežas Ziemeļīrijas pusē Lielbritānijai būs jāievieš muitas pārbaudes un tarifi, kaut arī izstāšanās aizstāvji ir pārliecināti par pretējo.

Pasaules Tirdzniecības organizācijas noteikumi ļautu britiem noteikt nulles procentu ievedmuitu, tomēr šādā gadījumā Lielbritānijai būtu pienākums piedāvāt šādu brīvas tirdzniecības regulējumu ne tikai kaimiņvalstij Īrijai, kur spēkā ir ES pārtikas kvalitātes prasības, bet arī visām citām pasaules valstīm.

Attiecīgi tas nozīmētu lētu pārtikas produktu ieplūšanu no Brazīlijas vai Jaunzēlandes, vai, piemēram, ķīmiski apstrādātas vistas gaļas ieplūšanu no Amerikas Savienotajām Valstīm, raksta The Guardian.

«Tas būtu nāves spriedums britu lauksaimniecībai,» secina Lukss un norāda, ka kaut kādus ievedmuitas tarifus britiem tomēr nāktos ieviest.

Lielbritānijas parlaments otrdien, 15.janvārī, noraidīja premjerministres Terēzes Mejas (Theresa May) piedāvāto izstāšanās nolīgumu ar ES, bet trešdien, 16.janvārī, Meja izturēja parlamenta neuzticības balsojumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas