Britu apņēmība pārskatīt Īrijas robežas regulējumu atduras pret Briseles «nē»

Kopš britu ES izstāšanās pārejas perioda beigām ir pagājuši vien seši mēneši, bet Lielbritānijas valdība jau vēlas pārskatīt esošo nākotnes attiecību regulējumu ar ES. Idejai vienoties par citu Īrijas-Ziemeļīrijas robežas kārtību Eiropas Komisija (EK) šonedēļ pateikusi skaidru «nē», vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Ilggadīgajās Brexit sarunās, kas noslēdzās ar Lielbritānijas ES izstāšanās nolīguma parakstīšanu, viens no galvenajiem strīda āboliem bija Īrijas-Ziemeļīrijas robežas un tirdzniecības sakaru nākotne pēc britu izstāšanās no bloka. Tika parakstīts nolīguma Protokols par Īriju un Ziemeļīriju, kas paredz neieviest fizisku robežu un paturēt Ziemeļīriju kā vienīgo Lielbritānijas daļu ES vienotajā tirgū un muitas savienībā.

Lasiet arī: Anglijā atceļ vairumu ierobežojumu, bet jaunie gadījumi – ap 50 000 dienā

Šomēnes britu valdība nākusi klajā ar plānu, kas paredz no jauna sākt sarunas un panākt protokola pārskatīšanu. Ceturtdien, 22.jūlijā, notikusi tālruņa saruna starp Lielbritānijas premjerministru Borisu Džonsonu (Boris Johnson) un EK priekšsēdētāju Urzulu fon der Leienu (Ursula fon der Leyen).

«ES turpinās protokola ietvaros būt radoša un elastīga. Taču mēs to nepārskatīsim,» pēc pusstundu ilgās sarunas presei paziņojusi fon der Leiena. Tikmēr Džonsona preses pārstāvis norādījis, ka «protokola esošais pielietojums nav ilgtspējīgs» un paudis vilšanos par Briseles nevēlēšanos piekrist dokumenta grozīšanai, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas