Britu ekonomika sarūk, pirmā lejupslīde kopš 2012.gada

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons

Lielbritānijas ekonomika 2019.gada otrajā ceturksnī piedzīvojusi negatīvu izaugsmi. Tas pastiprinājis bažas, ka Brexit bez vienošanās ar Eiropas Savienību (ES), var izraisīt ekonomikas recesiju.

Kā piektdien, 9.augustā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian, valsts Nacionālās Statistikas pārvaldes publiskotie aprēķini rāda, ka šogad no aprīļa līdz jūnijam britu iekšzemes kopprodukts (IKP) sarucis par 0,2%. Salīdzinājumam – gada pirmajā ceturksnī Lielbritānijas ekonomika pieauga par 0,5%.

Jaunākie dati radījuši bažas britu finanšu centrā, Londonas Sitijā, ka gada nākamais ceturksnis var arī noslēgties ar IKP samazinājumu un attiecīgi pirmo ekonomikas recesiju kopš 2008.gada pasaules finanšu krīzes, tā The Guardian.

Pārtikas piegāžu traucējumi nedēļu vai mēnešu garumā

BNN jau vēstīja, ka viedokli par nesaskaņotu Lielbritānijas izstāšanos no ES bez vienošanās, kas šobrīd arī ir reālākais scenārijs, trešdien, 7.augustā, izteikusi britu Pārtikas un dzērienu federācija, kas valstī apvieno pārtikas preču un bezalkoholisko dzērienu ražotājus.

«Pārtikas nozarei ir pilnīgi skaidrs, ka mums izstāšanās bez vienošanās ir katastrofāls situācijas iznākums,» brīdinājis organizācijas izpilddirektors Tims Raikrofts (Tim Rycroft).

«Būs noteiktu preču deficīts, un tas zināmā mērā būs neparedzams, jo būs atkarīgs no tā, kuri kravas furgoni tiks cauri [muitas kontrolei] un kuri netiks. Mēs domājam, ka būs visai nopietni piegāžu traucējumi un ka tie pēc mūsu izstāšanās turpināsies vēl vairākas nedēļas vai mēnešus,» skaidrojis ražotāju organizācijas pārstāvis.

BNN jau vēstīja, ka britu jaunais premjerministrs Boriss Džonsons (Boris Johnson) ir solījis panākt valsts izstāšanos no ES vai nu ar grozītu izstāšanās nolīgumu – šo iespēju ES ir noraidījusi –, vai arī bez tā 2019.gada 31.oktobrī.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas