Britu ekonomikai aprīlī rekordliela – 20% – lejupslīde

Britu A1 autostrāde aprīlī

Lielbritānijā aprīlī reģistrēts iekšzemes kopprodukta (IKP) kritums par 20,4%, kas ir straujākais, kāds reģistrēts viena mēneša laikā, kopš Eiropas otrajā lielākajā tautsaimniecībā tiek statistiski mērīta ekonomiskā izaugsme, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Britu valdība 23.martā visā valstī ieviesa stingru karantīnu. Šobrīd, jūnija vidū, tās ierobežojumi ir daļēji mīkstināti, tomēr joprojām valstī ir aizliegts, piemēram, ciemoties ģimenes locekļu un draugu mājās un pulcēties grupās, kas lielākas par sešiem cilvēkiem. Aizliegts pat apmeklēt brīvdabas rotaļu un trenažieru laukumus.

«Aprīļa IKP kritums ir lielākais, kādu Apvienotā Karaliste jebkad ir piedzīvojusi

– vairāk nekā trīs reizes lielāks nekā iepriekšējā mēnesī un gandrīz desmit reizes lielāks nekā straujākais kritums iepriekš, pirms COVID-19,» datus komentējis Lielbritānijas Nacionālās Statistikas pārvaldes valsts galvenā ekonomista vietnieks Džonatans Ethovs (Jonathan Athow).

Lasiet arī: Francijā prognozē ekonomikas ceturkšņa lejupslīdi 20% apmērā

Trīs mēnešu periodā līdz aprīļa beigām britu IKP saruka par 10,4%, jo valdības ieviestie pārvietošanās un uzņēmējdarbības ierobežojumi dramatiski samazināja ekonomisko aktivitāti. Valstī novērots arī būtisks kritums automašīnu, degvielas, mākslas preču un apģērbu importā un eksportā, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas