Britu karaļnams distancējas no nepilgadīgās izmantošanā vainotā prinča Endrjū

Britu karaļnams atņēmis princim Endrjū (Andrew) daļu aristokrāta pagodinājumu un pilnvaru saistībā ar gaidāmu tiesvedību ASV, kur kāda sieviete vaino viņu seksuāla uzbrukuma pastrādāšanā laikā, kad viņai bijuši 17 gadi, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Princis Endrjū – viņš arī Jorkas hercogs – ir birtu monarha, karalienes Elizabetes II (Elizabeth II) trešais pēcnācējs. Publiskā negodā viņš kritis saistībā ar kontaktiem ar nelaiķi, amerikāņu finansistu un dzimumnoziegumu pastrādātāju Džefriju Epstīnu (Jeffrey Epstein) un viņa uzticības personu, britu slavenību Gileinu Meksvelu (Ghislaine Maxwell), kura pērn decembrī ASV notiesāta par dzimumnoziegumu organizēšanu ar nepilngadīgām meitenēm.

Lasiet arī: ASV notiesā britu sabiedrības dāmu par dzimumnoziegumu organizēšanu ar bērniem

2022.gadā ASV tiesā gaidāma civillietas izskatīšana, kur sieviete vārdā Virdžīnija Džiufra (Virginia Giuffre), vaino princi seksuālā uzbrukumā un apzinātā emocionāla kaitējuma nodarīšanā 2000.gadu sākumā laikā, kad viņa bija nepilngadīga. ASV tiesnesis janvārī noraidījis prinča juristu lūgumu atteikt Džiufrai lietas izskatīšanu tiesā.

Pats princis savu vainu noliedz.

Reaģējot uz gaidāmo tiesu, britu karaļnams ceturtdien, 13.janvārī, paziņojis: «Ar karalienes apstiprinājumu un piekrišanu Jorkas hercoga militārās saistības un karaliskā patrona pienākumi tiek nodoti atpakaļ karalienei. Jorkas hercogs neturpinās pildīt publiskus pienākumus un aizstāvēsies šajā lietā kā privātpersona.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas