Britu leiboristi prasīs ārkārtas vēlēšanas, ja parlaments nepieņems Brexit vienošanos

Britu Leiboristu partijas līderis Džeremijs Korbins

Ja Lielbritānijas parlaments neratificēs nolīgumu par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības, tad parlamenta lielākā opozīcijas frakcija prasīs Lielbritānijā sarīkot ārkārtas vēlēšanas, tā ceturtdien norādījis Leiboristu partijas līderis Džeremijs Korbins (Jeremy Corbyn).

Kā ceturtdien, 10.janvārī, vēsta britu-kanādiešu ziņu aģentūra Reuters, izšķirošais ratifikācijas balsojums par Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas (Theresa May) panākto nolīgumu ar ES ir gaidāms otrdien, 15.janvārī.

Paredzams, ka deputāti to neatbalstīs, jo Mejas Konservatīvai partijai nav izdevies par to pārliecināt Ziemeļīrijas partijas deputātus, kuru frakcija faktiski uztur viņas mazākuma valdību pie varas.

«Ja valdība nespēj pieņemt savu vissvarīgāko tiesību aktu, tad, cik vien ātri iespējams, ir jānotiek parlamenta vēlēšanām,» tā leiboristu līderis pavēstījis ziņu aģentūrai Reuters.

Trešdien, 9.janvārī, Lielbritānijas parlamentā ar 308 pret 297 balsīm atbalstīts priekšlikums uzdot valdībai nolīguma nepieņemšanas gadījumā sagatavot alternatīvu rīcības plānu trīs darba dienu laikā. Trešdienas balsojums vēl vairāk palielinājis politisko spiedienu uz premjerministri Meju, jo iepriekš «avārijas» rīcības plāna sagatavošanai bija paredzēta 21 diena.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas