Britu mārciņas vērtība krītas bažās par bezvienošanās Brexit

Britu mārciņas vērtība pirmdien, 7.septembrī, saruka, atjaunojoties investoru bažām par bezvienošanās Brexit iespējamību. Eiropas biržās akciju cenas pieauga, bet Ņujorkas birža bija slēgta, jo ASV bija brīvdiena. 

Mārciņas vērtība kritās par apmēram 0,87% pret ASV dolāru un par aptuveni 0,73% pret eiro.

Ja Lielbritānijas vienošanās par brīvo tirdzniecību ar Eiropas Savienību netiks panākta līdz 15.oktobrim, Lielbritānijas un ES sarunas turpināt nav jēgas, paziņoja Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons (Boris Johnson).

«Nav jēgas domāt par termiņu pēc tam. Ja mēs nespēsim vienoties līdz šim termiņam, tad es neredzu, ka starp mums būs brīvās tirdzniecības līgums, un mums abiem tas jāpieņem un jāvirzās uz priekšu,» uzsvēris Lielbritānijas valdības vadītājs.

Arī Brisele iepriekš likusi saprast, ka vienošanās par tirdzniecību jāpanāk līdz 15.oktobrim, ņemot vērā laiku, kas nepieciešams tulkošanai un ratifikācijai.

Laikraksts Financial Times ziņoja, ka Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons vēlas pārskatīt vienošanos ar ES attiecībā uz Ziemeļīriju un valsts atbalsta sniegšanu uzņēmumiem.

«Spriežot pēc mārciņas cenu izmaiņām šodien, investori uzskata, ka Džonsons tiešām ir atdzīvinājis bezvienošanās Brexit rēgu,» sacīja ThinkMarkets analītiķis Favads Razakzada (Fawad Razaqzada).

«Es tomēr pieņemu, ka tas viss ir daļa no sarunu taktikas un beigās smags Brexit tiks novērsts, jo tas nav nevienas puses interesēs.»

Mārciņas kursa kritums sekmēja akciju cenu kāpumu Londonas biržā, jo daudznacionālie uzņēmumi gūst peļņu ASV dolāros. Solīds kāpums bija arī Frankfurtes un Parīzes biržās, investoriem cenšoties iegādāties akcijas pēc to cenu krituma pagājušonedēļ.

Naftas cenas kritās bažās par ilgtermiņa energoresursu pieprasījuma prognozi.

ASV biržu indeksi Dow Jones Industrial Average, Standard & Poor’s 500 un Nasdaq Composite pirmdien nemainījās, jo valstī bija brīvdiena un Ņujorkas birža bija slēgta.

Londonas biržas indekss FTSE 100 pirmdien pieauga par 2,3% līdz 5933,12 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 kāpa par 2,0% līdz 13 100,28 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 palielinājās par 1,8% līdz 5053,72 punktiem.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena 7.septembrī kritās par 1,4% līdz 39,20 ASV dolāriem par barelu. Brent markas jēlnaftas cena Londonas biržā saruka par 1,1% līdz 42,18 dolāriem par barelu.

Eiro vērtība pret ASV dolāru pirmdien kritās no 1,1838 līdz 1,1821 dolāram par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru samazinājās no 1,3279 līdz 1,3164 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu pieauga no 106,24 līdz 106,27 jenām par dolāru. Eiro vērtība pret britu mārciņu kāpa no 89,15 līdz 89,80 pensiem par eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas