Britu parlamentā sāktas karstas debates par atbalstu Brexit līgumam

Britu Leiboristu partijas priekšsēdētājs Džeremijs Korbins


Lielbritānijas parlamentam gatavojoties 11.decembra izšķirošajam balsojumam par tā atbalstu nolīgumam par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības, sāktas debates, kur izskanējis, ka parlamentārieši nevēlas «lēkt tumsā», uzskatot, ka vienošanās ir pārāk neskaidra.

Kā vēsta britu ziņu portāls The Guardian, debašu sākumu otrdien, 4.decembrī, aizkavējuši balsojumi par parlamenta pilnvaru stiprināšanu un kritikas izteikšanu valdībai par to, ka tā nav pilnībā publiskojusi juristu padomus, kādi tie bijuši Brexit sarunām. Valdības koalīcija zaudējusi abos balsojumos.

Atklājot debates, Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja (Theresa May) stājusies pretim daudzajiem oponentiem: «Ja es būtu situsi dūri galdā, skrējusi ārā no sarunu telpas un beigās panāktu šo pašu vienošanos, kas pašlaik ir mūsu priekšā, daži varbūt teiktu, ka esmu paveikusi labāku darbu. Tomēr es netaisīju priekšnesumu publikai, es koncentrējos uz to, lai panāktu vienošanos, kur ir respektēts referendums un nosprausts ceļš, lai mums būtu gaiša nākotne.»

Opozīcijā strādājošās Leiboristu partijas priekšsēdētājs Džeremijs Korbins (Jeremy Corbyn) savukārt atbildējis premjerministrei, ieskicējot vienošanās pretinieku neapmierinātību.

Korbins skaidrojis: «Mēs joprojām nezinām, kādas būs mūsu ilgtermiņa attiecības ar Eiropu un tas ir iemesls, kādēļ tik daudzi deputāti visās frakcijās nevēlas balsojumā atbalstīt izstāšanos aizsietām acīm, lēkt tumsā attiecībā uz Lielbritānijas nākotni.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas