Britu parlaments atbalsta ārkārtas vēlēšanas izejai no Brexit strupceļa

Lielbritānijas parlamenta apakšpalāta ir atbalstījusi ārkārtas vēlēšanu rīkošanu decembrī, lai dotu valstij iespēju izkļūt no politiskā strupceļa, kas radies saistībā ar plānoto valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).

Kā vēsta britu sabiedriskais medijs BBC, otrdien, 29.oktobrī, parlamenta pārstāvju palāta atbalstījusi britu premjerministra Borisa Džonsona (Boris Johnson) priekšlikumu par vēlēšanu rīkošanu 12.decembrī. Tas noticis vien dienu pēc tam, kad britu likumdevēji noraidījuši līdzīga satura priekšlikumu no Džonsona puses.

Lasiet arī: Rinkēvičs: Brexit esam sagatavojušies tik labi, cik tas šajā situācijā ir iespējams

Boriss Džonsons, kurš vada Konservatīvo partijas mazākuma valdību cer, ka vēlēšanas dos viņam vairāk lojālu likumdevēju, lai panāktu, ka Lielbritānijas parlaments ratificē jaunāko izstāšanās nolīguma variantu un valsts tiešām izstājas 31.janvārī, kā to šobrīd noteikusi ES.

Konservatīvo sīvākie sāncenši, kreisi centriskā Leiboristu partija, savukārt vēlēšanās saredz iespēju pēc ilgāka pārtraukuma nokļūt pie varas.

«Šīs vēlēšanas ir šīs paaudzes iespēja pārveidot mūsu valsti un pievērsties tām pamata problēmām, kas bremzē mūsu sabiedrību,» tā izteicies leiboristu priekšsēdētājs Džeremijs Korbins (Jeremy Corbyn).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas