Britu parlaments izveido šķērsli ES pamešanai bez vienošanās

Lielbritānijas valdība cietusi principiālu zaudējumu birtu parlamentā, kur likumdevēji, kuri iestājas pret valsts izstāšanos no Eiropas Savienības bez nolīguma, radījuši būtisku šķērsli šādam iespējamam Brexit scenārijam.

Britu-kanādiešu ziņu aģentūra Reuters vēsta, ka britu valdības neatbalstītajā balsojumā otrdien, 8.janvārī, ar 303 balsīm pret 296 pieņemti grozījumi, kas paredz, ka valdībai ir jāsaņem skaidra atļauja no parlamenta, lai apstiprinātu valsts izstāšanos no ES bez nolīguma un lai valdība varētu īstenot atsevišķas pilnvaras nodokļu iekasēšanas jomā.

Reuters vērtēja, ka balsojums apliecina, ka Terēzas Mejas (Theresa May) kā mazākuma valdības vadītājas pozīcijas ir vājas, ka viņas Konservatīvās partijas frakcija ir sašķelta un parlaments izturas kritiski pret premjerministres pozīciju. Šāda situācija izveidojusies, tuvojoties pārceltajam, izšķirošam parlamenta balsojumam par ES-Lielbritānijas izstāšanās līguma ratifikāciju.

Mejas valdība pēc balsojuma gan centusies mazināt tā nozīmību. Valdības pārstāvis norādījis: «Šis grozījums nemaina faktu, ka Lielbritānija 29.martā izstāsies no ES, un tas neatturēs valdību no nodokļu iekasēšanas. Mēs strādāsim ar parlamentu, lai panāktu, ka nodokļu sistēma strādā bez problēmām visos iespējamos izstāšanās scenārijos».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas