Britu parlaments noraida pirmstermiņa vēlēšanas

Britu premjerministrs Boriss Džonsons

Lielbritānijas parlaments ir noraidījis priekšlikumu vēl 2019.gadā sarīkot pirmstermiņa vēlēšanas. Tās izsludināt rosināja britu premjerministrs Boriss Džonsons (Boris Johnson), kurš vada mazākuma valdību un Konservatīvo partiju, kuras vadības nostāju ne vienmēr atbalsta visi frakcijas deputāti.

Kā vēsta britu sabiedriskais medijs BBC, balsojums noticis pirmdien, 28.oktobrī, un par priekšlikumu, kas Džonsona vērtējumā varētu mainīt parlamenta sastāvu un izvest valsti no Brexit strupceļa, nobalsojuši 299 deputāti. Tas nav devis priekšlikuma pieņemšanai nepieciešamo divu trešdaļu jeb 434 deputātu vairākumu.

Pret balsojuši 70 deputāti, bet 272 parlamentārieši, ieskaitot vairumu opozīcijā strādājošo leiboristu un arī piecus valdošos konservatīvos, balsojumā atturējušies.

Lasiet arī: ES pārceļ Lielbritānijas izstāšanos uz 2020.gada 31.janvāri

Lielbritānijas premjerministrs pēc balsojuma norādījis, ka britu parlaments faktiski «nefunkcionē», tomēr solījis jau šonedēļ panākt atkārtotu balsojumu par pirmstermiņa vēlēšanu rīkošanu.

Džonsons arī formāli apliecinājis vēstulē Eiropas Savienībai, ka, lai arī spiestā kārtā un negribīgi, bet pieņem tās priekšlikumu pārcelt valsts izstāšanos no bloka uz 2020.gada, 31.janvāri.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas