Britu partijas tālu no Brexit kompromisa, bet ES samits jau trešdien

Lielbritānijas lielāko partiju centienos vienoties par parlamenta vairākumam pieņemamu nākotnes attiecību modeli ar Eiropas Savienību, panākumi pagaidām nav redzami. Tikmēr strauji tuvojas ES galotņu sanāksme, kur tiks izlemts: piešķirt britiem otro Brexit pagarinājumu vai likt izstāties jau 12.aprīlī.

Kā pirmdien, 8.aprīlī, vēsta britu ziņu portāls The Guardian, anonīms avots britu valdībā tam atklājis, ka britu premjerministre Terēza Meja (Theresa May) šobrīd pakļauta lielam spiedienam no citu valdības locekļu puses, kuri neatbalsta ilgu izstāstīšanās procesa pagarinājumu.

Tikmēr sarunās ar lielāko opozīcijas partiju, leiboristiem – kuras gan neatbalsta valdošās Konservatīvās partijas iekšējā opozīcija – leiboristu vadība ir pavēstījusi, ka sarunu partneri vēl nav piedāvājuši konkrētus priekšlikumus, kas liecinātu par konservatīvo vēlmi piekāpties jelkādos izstāšanās aspektos.

Trešdienas, 10.aprīļa, vakarā sāksies Eiropadomes sanāksme, kur pārējās bloka dalībvalstis izlems vai likt Lielbritānijai 12.aprīlī izstāties bez vienošanās ar ES, ko britu parlaments ir noraidījis jau trīs reizes.

Pārējie varianti ir piešķir britiem procesa pagarinājumu līdz 22.maija Eiropas Parlamenta vēlēšanām, vai līdz 30.jūnijam, kā to lūgusi Lielbritānijas premjerministre, vai arī ievērojami ilgāku pagarinājumu, kādu ierosinājis Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks (Donald Tusk).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas