Britu premjerministrs apmeklē Somiju, Zviedriju pirms NATO iestāšanās lēmuma

Zviedrijā un Somijā trešdien, 11.maijā, viesojas Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons (Boris Johnson). Vizīte notiek aptuveni nedēļu pirms abas ziemeļvalstis gatavojas paziņot par to, vai pieteiksies dalībai militārajā starpvalstu organizācijā NATO, vēsta Zviedrijas ziņu portāls The Local.se.

Zviedru laikraksts Aftonbladet ziņojis, ka Džonsons gatavojas parakstīt aizsardzības vienošanos ar Zviedriju par drošības garantiju sniegšanu valstij laika posmam no iespējamās pieteikšanās dalībai organizācijā līdz iestāšanās procesa pabeigšanai. Krievija ir mudinājusi gan Somiju, gan Zviedriju nepievienoties aliansei un draudējusi ar militāru pretreakciju, ja tās izlems virzīties uz NATO.

Zviedrijas premjerministre Magdalēna Andersone (Magdalena Andersson) NATO dalībvalsts līderi uzņēmusi savā atpūtas rezidencē Harpsundā, ap 100 kilometrus ārpus Stokholmas. Zviedrijas parlaments gatavojas pirmdien, 16.maijā, diskutēt par valsts nepieciešamību iestāties NATO. Pēc Zviedrijas valdības paustā abu valdību vadītāji plānojuši pārrunāt drošības situāciju Eiropa un abu valstu attiecības un sadarbību, taču Aftonbladet vēsta, atsaucoties uz vārdā nenosauktu avotu, ka Lielbritānija ir nosūtījusi uz Baltijas jūru karakuģus, lai palīdzētu sargāt Zviedrijas un Somijas teritoriālos ūdeņus.

Lasiet arī: Ukrainas kara 77.diena: ASV virza 40 mljrd. atbalstu Ukrainai, Mariupoles aizstāvji rāda foto, video no aplenkuma

Trešdienas otrajā pusē Džonsons tiek gaidīts Somijā, kur viņam plānota līdzīga tikšanās ar Somijas premjerministri Sannu Marinu (Sanna Marin). Pagājušajā nedēļā Somiju apmeklējis britu aizsardzības ministrs Bens Voless (Ben Wallace) un savas valsts vārdā apsolījis, ka Lielbritānija atbalstītu Somiju un Zviedriju, ja Krievija uzbruktu tām, turklāt Lielbritānija to darītu neatkarīgi no tā, vai abas Ziemeļvalstis izlems pievienoties NATO, vēsta The Local.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas