Britu princis Harijs atkāpjas no karaļnama pienākumiem

Britu princis Harijs un Megana

Lielbritānijas princis Harijs (Harry) ir paziņojis par savu un dzīvesbiedres Meganas (Meghan) atkāpšanos no karaļnama pienākumu pildīšanas, jo vēlējies turpmāk pienākumus veikt bez valsts finansējuma, taču tas izrādījies neiespējami.

Kā vēsta britu sabiedriskais medijs BBC, 1984.gadā dzimušajam princim Harijam ir arī Saseksas hercoga tituls un viņš ir sestais rindā uz Lielbritānijas monarha troni, ko šobrīd ieņem viņa vecmāmiņa karaliene Elizabete II (Elizabeth II).

2020.gada sākumā viņš kopā ar dzīvesbiedri Meganu pavēstījis, ka tie ir nolēmuši «atkāpties kā karaliskās ģimenes augstākā līmeņa locekļi un strādāt, lai kļūtu finansiāli neatkarīgi».

Uzstājoties ar uzrunu kādā labdarības pasākumā svētdien, 19.janvārī, viņš skaidrojis:

«Mēs cerējām turpināt kalpot karalienei, Britu sadraudzībai un manām militārajām asociācijām, taču bez valsts finansējuma. Diemžēl izrādījās, kas tas nav iespējams.»

Britu karaļnamā sestdien, 18.janvārī, panākta vienošanās ar Elizabeti II, ka Harijs un Megana vairs oficiāli nepārstāvēs monarhu un, sākot no pavasara, beigs pildīt karaļnama pienākumus, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas