Britu tiesa atsakās pavēlēt Džonsonam ievērot likumu – neizstāties bez līguma ar ES

Britu premjerministrs Boriss Džonsons

Tiesnesis Lielbritānijā noraidījis prasību likt britu premjerministram Borisam Džonsonam (Boris Johnson) pakļauties likumam un pretēji viņa pārliecībai lūgt Eiropas Savienībai (ES) pārcelt plānoto valsts izstāšanās datumu no 31.oktobra uz vēlāku laiku.

Kā vēsta britu raidorganizācija BBC, ar prasību tiesā bija vērsies kāds uzņēmējs un parlamenta deputāte no Skotu Nacionālās partijas. Tie vēlējās panākt, lai atbilstoši šoruden Lielbritānijas parlamentā pieņemtam likumam tad, ja valdība līdz 19.oktobrim sarunās ar ES nenonāk pie abpusēji pieņemama Brexit nolīguma, valdības vadītājs raksta ES lūgumu pārcelt valsts izstāšanos no 31.oktobra uz vēlāku laiku.

Vēl par šo tematu: Džonsons plāno lūgt Brexit pārcelšanu, negūstot vienošanos ar ES līdz 19.oktobrim

Džonsons arī pēc likuma pieņemšanas ir uzsvēris, ka negrasās lūgt procesa pagarinājumu, tomēr tiesnesis Lords Pentlends (Lord Pentland) norādījis, ka premjerministrs tiesai skaidri apliecinājis, ka pakļausies likuma prasībām.

Attiecīgi, tiesneša ieskatā, nav vajadzīgi papildu rīkojumi britu premjerministram vai valdībai.

Lielbritānijas izstāšanās no ES šobrīd ir plānota 31.oktobrī, un puses nav vienojušās par izstāšanās nolīgumu, tādēļ šobrīd ir gaidāma haotiska Lielbritānijas izstāšanās bez nolīguma minētajā datumā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas