Britu zemnieki piesaista austrumeiropiešus ražas vākšanai

Lielbritānijas zemnieku saimniecības sākušas organizēt laukstrādnieku piesaisti no Austrumeiropas, lai COVID-19 epidēmijas apstākļos tos nodarbinātu augļu un dārzeņu ražas novākšanā, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Par spīti tam, ka Lielbritānija saskaras ar vienu no lielākajiem COVID-19 uzliesmojumiem Eiropā un valstī ir spēkā stingri pārvietošanās, pulcēšanās un uzņēmējdarbības ierobežojumi, ārvalstu viesstrādnieku piesaiste ir saskaņota ar valsts iestādēm.

Lasiet arī: Amazon Francijā jāpārtrauc pandēmijā nesvarīgo preču tirdzniecība

Lielaudzētāji, piemēram, G’s Fresh’s Sandfield Farms, sadarbojas ar Anglijas Veselības pārvaldi, lai čarterlidojumi uz britu salām neradītu papildu veselības apdraudējumu. Ielidojot Lielbritānijā, katram potenciālajam laukstrādniekam tiks mērīta temperatūra, un paaugstinātas temperatūras gadījumā šie cilvēki tiks ievietoti karantīnā.

G’s Fresh’s Sandfield Farms un citi uzņēmumi piesaista strādniekus no Rumānijas. Britu dārzeņu un augļu audzētāji vienlaikus aicina ražas novākšanā iesaistīties pašus britus, un šos aicinājumus atbalsta Lielbritānijas valdības Vides, pārtikas un lauku lietu departaments, raksta BBC.

Tikmēr situācija ar COVID-19 izplatību Lielbritānijā saglabājas krietni smagāka nekā, piemēram, Latvijā.

Līdz trešdienai, 15.aprīlim, Lielbritānijā no COVID-19 komplikācijām ir miruši 12 107 iedzīvotāji.

Pēdējās divās nedēļās inficēšanās ar jauno koronavīrusu valstī ir apstiprināta 68 723 cilvēkiem, rāda Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra dati.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas