Brīvdienās degusi kūla 164 hektāru platībā

Šogad reģistrēti jau 1 634 kūlas ugunsgrēki, bet šajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 180 pērnās zāles ugunsgrēkus, kuru kopējā degšanas platība bija vairāk nekā 164 hektāri. Visticamāk, kūlas degšanas rezultātā nodega arī vairākas ēkas, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Sestdien, 13.aprīlī, Dobeles novada Bikstu pagastā, degot kūlai 0,3 hektāru platībā, aizdegās divi šķūņi, Rēzeknes novada Čornajas pagastā, degot kūlai 2 hektāru platībā, dega divas saimniecības ēkas, Stopiņu novada Rumbulā, degot kūlai 0,24 hektāru platībā, nodega četras dārza mājas.

Tāpat arī Alūksnes novada Mārkalnes pagastā, degot kūlai 1,5 hektāru platībā, dega arī neapsaimniekota ēka un saimniecības ēka, bet Alūksnes novada Jaunannas pagastā, degot kūlai 0,1 hektāra platībā, dega arī divas neapsaimniekotas ēkas.

Savukārt svētdien Engures novada Smārdes pagastā, degot kūlai 3 hektāru platībā, dega šķūnis, Viļānu novada Sokolku pagastā, degot kūlai 8 hektāru platībā, bet nodega trīs neapsaimniekotas ēkas.

VUGD atgādina, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. VUGD aicina iedzīvotājus nededzināt kūlu un gadījumos, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks – nekavējoties zvanīt VUGD uz tālruni 112!

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, meža zemsedze, trīs koka dobumi, zaru kaudzes, elektrības vadi, sadzīves tehnika, kūtsmēslu kaudze, sodrēji deviņu ēku dūmvados, trīs gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, piecas vieglās automašīnas, siltumnīca, četras dārza mājas, trīs pirtis, seši šķūņi, angāra tipa ēka, divas saimniecības ēkas un trīs dzīvojamās mājas.

Kopumā aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 13.aprīļa plkst. 6.30 līdz 15.aprīļa plkst. 6.30, VUGD saņēma 327 izsaukumus – 281 uz ugunsgrēku dzēšanu un 21 uz glābšanas darbiem, bet 25 izsaukumi bija maldinoši.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas