Brīvdienās dzēsti vairāk nekā 140 kūlas ugunsgrēki

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 143 kūlas ugunsgrēkus, kuru kopējā degšanas platība bija gandrīz 200 hektāri. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki tika dzēsti sestdien Iecavas novadā, kur pērnā zāle deg 30 hektāru platībā un svētdien Daugavpilī, kur kūla dega 18 hektāru platībā, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Iespējams, tieši kūlas degšanas rezultātā, brīvdienās nodega vairākas ēkas – sestdien, 23.martā, Ludzas novadā, degot kūlai viena hektāra platībā, liesmas pārmetās arī uz divām blakus esošajām saimniecības ēkām, kuras nodega, bet Rēzeknē, degot kūlai, aizdegās arī dārza māja. Savukārt svētdien Rīgā, degot kūlai 0,2 hektāru platībā, aizdegās arī dārza māja – mēģinot nodzēst šo ugunsgrēku saviem spēkiem pirms VUGD ierašanās, cieta viens cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem.

Sestdien plkst. 19.22 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Jelgavas novadu, kur kādas dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka, degot sodrējiem 1m2 platībā, aizdegās arī ēkas starpstāvu pārsegums 1m2 platībā. Mēģinot nodzēst ugunsgrēku pirms VUGD ierašanās, ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 20.38 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, kūla, siena ruļļi, elektrības instalācija, meža zemsedze, sodrēji četru ēku dūmvados, batuts, dzīvžogs, loga rāmis, divi dīvāni, divas vieglās automašīnas, celtniecības vagons, siltumnīca, pirts, katlu māja, ēkas grīda, dzīvojamās mājas ārsiena, trīs dārza mājas, kūts, divi šķūņi, divas neapsaimniekotas ēkas, dzīvojamās mājas starpstāvu pārsegums, dzīvojamā māja ar garāžu.

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 23.marta plkst. 6.30 līdz 25.marta plkst. 6.30, VUGD saņēma 247 izsaukumus, no kuriem 186 bija uz ugunsgrēku dzēšanu, tostarp 143 uz kūlas ugunsgrēkiem, 28 uz glābšanas darbiem, bet 33 izsaukumi bija maldinoši.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama – tā ir nekontrolējama, jo liesmas var strauji izplatīties ar vēju un pārmesties uz ēkām. Kā arī kūlas dedzināšana nodara būtisku kaitējumu dabai, jo tiek iznīcinātas vērtīgas augu sugas, sadeg kukaiņi, dzīvnieki un putnu sugas. Gadījumā, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas