Brīvdienās izdeguši vairāk nekā 680 hektāri Latvijas zemes

Aizvadītajās brīvdienās kopumā tika reģistrēti 347 kūlas ugunsgrēki, kuros izdega vairāk nekā 680 hektāri Latvijas zemes, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki aizvadītajā diennaktī bija izcēlušies:

– 60 hektāri – Babītes novada Salas pagastā;

– 40 hektāri – Jelgavā;

– 30 hektāri – Ciblas novadā un Rēzeknes novada Rikavas pagastā;

– 25 hektāri – Rēzeknes novada Kaunatas pagastā un Rugāju novada Lazdukalna pagastā;

– 23 hektāri – Rēzeknes novada Sakstagala pagastā;

– 20 hektāri – Balvu novada Bērzpils pagastā, Ludzas novada Ņukšu pagastā un Varakļānu novada Varakļānu pagastā;

– 15 hektāri – Daugavpils novada Laucesas pagastā, Riebiņu novada Rušonas pagastā un Krāslavas novada Kombuļu pagastā;

– 13 hektāri – Krustpils novada Mežāres pagastā;

– 10 hektāri – Ķekavas novada Daugmales pagastā un Jaunjelgavas novada Seces pagastā.

Sestdien, 6.aprīlī, plkst. 12.35 VUGD saņēma izsaukumu uz Kocēnu novada Kocēnu pagastu, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, dega mežs. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties, konstatēts, ka deg pērnā zāle viena hektāra platībā un meža zemsedze 0,5 hektāru platībā. mēģinot nodzēstu ugunsgrēku pirms VUGD ierašanās, cieta viens cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Plkst. 14.01 tika saņemts izsaukums uz Saulkrastu novadu, kur dega kūla. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka pērnā zāle deg 100 kvadrātmetru platībā un, mēģinot nodzēst ugunsgrēku pirms VUGD ierašanās, cieta cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem.

Svētdien VUGD saņēma izsaukumu uz Garkalnes novadu, kur ugunsgrēks bija izcēlies neapsaimniekotā ēkā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka divstāvu ēkā deg pirmā stāva dzīvoklis un otrā stāva grīda. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks.

Kopumā aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 6.aprīļa plkst. 6.30 līdz 8.aprīļa plkst. 6.30, VUGD saņēma 563  izsaukumus – 480 uz ugunsgrēku dzēšanu un 30 uz glābšanas darbiem, bet 53 izsaukumi bija maldinājumi.

VUGD aicina iedzīvotājus uzmanīgi apieties ar uguni, lai, piemēram, neuzmanīgas smēķēšanas vai ugunskura dedzināšanas rezultātā neizceltos postošs kūlas ugunsgrēks. Gadījumā, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112!

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas